Tenis stołowy. Dwa złota Xeni w AMP

W Rzeszowie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Ekipa WSP Częstochowa wraca z trzema medalami

Dwa krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Xu Jie. Podopieczna Patryka Matuszewskiego wygrała turniej indywidualny oraz - wraz z Karolem Szotkiem z Trasko Ostrzeszów - miksta.

- W finale gry pojedynczej przeciwniczką Xeni była Kinga Stefańska z tarnobrzeskiej Siarki - relacjonuje Matuszewski. - Nasza zawodniczka po zaciętym pojedynku zwyciężyła 3:1.

Trzeci medal to zasługa Marcina Jadczyka, który zdobył brąz w grze indywidualnej. Nie popisała się natomiast Paulina Narkiewicz. Aktualna mistrzyni Polski seniorek w rozgrywkach singlistek była w przedziale 5-6 miejsca. - Zmagania w Rzeszowie były dla nas doskonałym sprawdzianem przed rozgrywkami ligowymi - dodaje trener WSP. - W tym roku żeńska ekstraklasa rozpoczyna sezon wyjątkowo wcześnie, bo już 10 września.