Mistrzostwa Świata Par Strong Man: dziś Agris Kazelniks, Łotwa

W 2001 r. po raz trzeci odbyła się seria zawodów Puchar Polski Warka Strong Man. No i Polacy zostali Wicemistrzami Świata Par

Zawody pucharowe odbyły się w 9 miastach: Bielsku-Białej, Wałbrzychu, Gorzowie Wielkopolskim, Ustce, Białej Podlaskiej, Toruniu, Łodzi, Skarżysku-Kamiennej i Olsztynie. Wystartowało w nich 21 zawodników, w tym pięciu z zagranicy - 4 Łotyszy i Litwin.

W Polsce zorganizowano też dwie światowe imprezy Strong Man - Grand Prix Polski w marcu w Sopocie i V Mistrzostwa Świata Par w lipcu w Gdyni. Nasi strongmani pokazali klasę i dali przedsmak tego, na co ich naprawdę stać. Jarosław Dymek, który będzie reprezentował Polskę także w Płocku, zajął w marcu I miejsce, pokonując mistrza i wicemistrza świata. W lipcu zaś polska para zdobyła drużynowe wicemistrzostwo świata, ustępując zawodnikom fińskim tylko o 0,5 punktu.

Przypominamy, że bilety na niedzielną imprezę można jeszcze nabywać w przedsprzedaży w trzech punktach. Są to: sklep muzyczny Harfa (ul. Tumska 10), Dominet (ul. Padlewskiego 18c), Biuro Podróży Dominet Tour (ul. Wyszogrodzka - Auchan). Za karnet na całe zawody trzeba zapłacić 15 zł.

Organizatorami mistrzostw są Strong Man Spółka z o.o. i Kombinat Artystyczny.