Mistrzostwa Świata Par Strong Man: dziś Vilius Petrauskas, Litwa

W 2000 r. Puchar Polski Warka Strong Man ruszył ze zdwojona energią. Siłacze gościli już w 13 miastach, a w zawodach brało udział aż 20 zawodników

A połowa z nich to byli absolutni debiutanci. Coraz częściej też Polaków można było oglądać na zawodach zagranicznych, m.in. w Irlandii, Holandii i RPA. Ich największymi sukcesami były: brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Świata w Holandii i srebrny medal na Mistrzostwach Świata Par na Węgrzech. Atrakcji nie brakowało także w Polsce, gdzie zorganizowano po raz pierwszy imprezę rangi międzynarodowej - Grand Prix Polski Sopot 2000. Pierwszy raz polscy fani mogli obejrzeć Mistrza Świata Fina Janne Virtanena i wicemistrza świata Szweda Magnusa Samuelsona w zaciętej walce o złoty medal. Polacy walczyli bardzo dzielnie i wywalczyli srebro!

Przypominamy, że bilety na niedzielną imprezę można nabywać w przedsprzedaży w trzech punktach. Są to: sklep muzyczny Harfa (ul. Tumska 10), Dominet (ul. Padlewskiego 18c), Biuro Podróży Dominet Tour (ul. Wyszogrodzka - Auchan). Za karnet na całe zawody trzeba zapłacić 15 zł.

Organizatorami mistrzostw są Strong Man Spółka z o.o. i Kombinat Artystyczny.