Stal TeleNet Strabag Gorzów - TŻ Sipma Lublin 45:45

Bez Petera Karlssona i zawieszonego Dariusza Śledzia, ale za to z Tomaszem Piszczem, który wrócił po kontuzji, lubelskie I-ligowe TŻ Sipma zremisowało w Gorzowie ze Stalą TeleNet Strabag

- Nie jedzie u nas Karlsson, bo i tak o tym, czy zajmiemy drugie miejsce w tabeli zdecydują dwa spotkania, które mamy u siebie - mówił dyrektor TŻ Sipma Jarosław Siwek. - Do składu wraca po kontuzji Tomasz Piszcz, który na treningach prezentował się bardzo poprawnie.

Poważnie osłabieni przystępowali także do wczorajszego spotkania gorzowianie. Na kontuzjowaną nogę narzekał pod koniec tygodnia kapitan drużyny Piotr Paluch. Stanisław Chomski wstawił go do składu, ale jako zawodnika zastępowanego. Nie wystartował także "Zorro" Zetterstroem. - Nie ma sensu narażać się na dodatkowe koszty i tak żaden cud w tabeli już się nie wydarzy - mówił prezes Stali TeleNet Strabag Mariusz Guzenda.

Gospodarze wystawili do boju aż czterech juniorów, a mimo to w prawie całym spotkaniu dyktowali warunki. Świetnie spisywał się Robert Flis. Wtórował mu Paweł Hlib. Junior Stali przegrywał starty, ale potem trzykrotnie po odważnej i skutecznej jeździe na dystansie wysuwał się na czoło stawki. Po 11. wyścigu pretensje do niego - zupełnie niesłuszne - o niby niebezpieczną jazdę miał Mariusz Franków. Próbował zaczepiać Hliba przy wjeździe do parkingu.

Po 13 wyścigach gorzowianie wygrywali 41:37 i wydawało się, że dowiozą zwycięstwo do końca. W następnych dwóch startach lublinianie zwyciężali jednak 4:2 i uratowali remis w meczu. W 14. wyścigu pech dopadł Hliba. Gorzowianinowi na trzeciej pozycji zdefektował motocykl. W ostatnim starcie Grzegorz Knapp, jako jedyny we wczorajszym spotkaniu, drugi raz pokonał Flisa, a Franków przyjechał do mety przed Markiem Hućką.

STAL GORZÓW 45

TŻ SIPMA 45

Stal: Robert Flis 16 (3, 3, 3, 3, 2, 2), Paweł Hlib 11 (2, 3, 3, 3, d), Michał Rajkowski 7 (0, 3, 1, 1, 2), Marek Hućko 6 (1, 0, 3, 2, 0), Kamil Brzozowski 4 (1, 2, 0, w, 1), Sławomir Dąbrowski 1 (1, 0, 0, 0).

TŻ Sipma: Grzegorz Knapp 11 (2, 1, 2, 3, 3), Mariusz Franków 10 (3, 2, 2, 2, 1), Daniel Jeleniewski 10 (3, 1, 1, 2, 3), Sebastian Trumiński 8 (2, 1, 1, 1, 3), Tomasz Piszcz 4 (w, 2, 1, 0, 1), Jerzy Mordel 2 (0, 2, d, 0), Dawid Stachyra 0 (0, - ,- ,- ,-).

Wynik drugiego spotkania 17. kolejki: Marma Polskie Folie Rzeszów - Lotos Gdańsk 54:36

I LIGA ŻUŻLA

Pierwszy zespół awansuje do ekstraklasy, drugi będzie walczył o awans w barażach z przedostatnią drużyną ekstraligi.