Kolarstwo: jadą amatorzy i zawodowcy

Pracowity weekend czeka kolarzy z naszego regionu. Będą się ścigać w Górskich Mistrzostwach Polski, wyścigu Nadziei Olimpijskich oraz Pucharze Polski orlików.

Górskie Mistrzostwa Polski to najważniejsza impreza weekendu. Na malowniczej trasie w Wysowej w sobotę i niedzielę ścigać się będą kolarze we wszystkich kategoriach wiekowych. Spore szanse na medale mają Dariusz Batek z Błękitnych Marcar Koziegłowy oraz siostry Pyrgies z Dospelu Jura Częstochowa.

- Liczymy na dobrą postawę naszych reprezentantów - mówi Dariusz Kuroń, prezes i trener Dospelu Jura. - Z tego, co wiem, trasa jest bardzo ciężka, ale wydaje mi się, że nasi kolarze powinni się znaleźć w czołówce. Czy liczę na medale? Nie ukrywam, że tak.

Zawodowcy z grupy Domin Scout Częstochowa, którzy nie specjalizują się w ściganiu po górach, wystartują w sobotę w kryterium ulicznym w Bydgoszczy. W niedzielę trzech orlików Domin Scouta powalczy o punkty w kolejnych zawodach Pucharu Polski, które tym razem rozegrane będą w podczęstochowskim Mstowie.

- W zawodach Pucharu Polski wystartują Krzysiek Gieracki oraz bracia Piotr i Krzysztof Barczykowie - mówi menedżer grupy Domin Scout Grzegorz Gronkiewicz. - Dla Krzyśka Barczyka będzie to pierwszy start po zmianie stanu cywilnego. W sobotę nasz zawodnik żeni się, a w niedzielę chce już stanąć na trasie wyścigu.

We Mstowie kolarze w kategorii orlik, czyli zawodnicy do 22. roku życia, walczyć będą na trasie liczącej 140 km (14 okrążeń, każde po 10 km). Start i metę ulokowano przy ul. 16 Stycznia, później zawodnicy wyruszą w stronę Kłobukowic i Kuchar, gdzie będzie nawrot, a następnie wrócą do Mstowa.

Początek wyścigu - godz. 13.25, planowany koniec - godz. 17.

W niedzielę, także we Mstowie, rozegrana zostanie kolejna seria Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskich Nadziei Olimpijskich. W zawodach rozpoczynających się o godz. 12 wystartuje ponad 100 młodziczek i młodzików. Młodzicy (rocznik 1990-1991) zmierzą się z dystansem 40 km, a młodziczki - z trasą o 10 km krótszą.

- Na pewno głównym faworytem do zwycięstwa w tej kategorii wiekowej będzie Kamil Markowski z Scouta - dodaje organizator zawodów Dariusz Kuroń. - Wygrywa ostatnio wszystko, więc tym bardziej przed własną publicznością nie powinien mieć kłopotów ze zwycięstwem.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.