II liga piłkarska: Górnik Polkowice - Ruch Chorzów 1:1

Ruch Chorzów chyba powoli wychodzi z kryzysu. ?Niebiescy? nie przegrali drugiego z rzędu meczu na wyjeździe

Od pierwszych minut chorzowianie byli lepsi pod każdym względem, a duet Mariusz Śrutwa - Krzysztof Bizacki pokazał pierwszoligowy poziom. To właśnie akcja tych dwóch zawodników dała Ruchowi prowadzenie. Rozpoczął ją Bizacki, który przeprowadził indywidualną akcję środkiem boiska i znakomicie podał do Śrutwy. Chorzowski snajper był sam na sam z Rafałem Kopanieckim, uderzył mocno, ale bramkarz Górnika obronił. Odbił jednak piłkę przed siebie, wprost pod nogi Bizackiego, który po znakomitym zagraniu do Śrutwy nie zatrzymał się, lecz nadal biegł w kierunku bramki polkowiczan. Jego strzał był nie do obrony.

Polkowiczanie grali nieporadnie. Na dodatek już w 22. min stracili swojego teoretycznie najgroźniejszego zawodnika Tomasza Moskala, który doznał kontuzji mięśnia uda.

W Górniku do przerwy zabrakło zawodnika prowadzącego grę. Wojciech Górski był bowiem mało widoczny, a próbujący go wyręczyć w roli rozgrywającego Ireneusz Adamski jest raczej zawodnikiem do zadań defensywnych.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy Górnik osiągnął przewagę, ale tak naprawdę o klasę lepiej zagrał dopiero po przerwie. Od początku polkowiczanie osiągnęli zdecydowaną przewagę. Co chwila pod bramką Ruchu dochodziło do spięć, ale jedynym ich efektem były rzuty rożne. Gdy wydawało się, że Górnik po jednym z nich wyrówna, bo Franke grał na przedpolu bardzo niepewnie, polkowicki zespół strzelił gola... po kontrataku. Przy bocznej linii na środku boiska piłkę otrzymał Górski (zagrał o wiele lepiej niż w pierwszej połowie), przebiegł z nią aż do pola karnego, tam minął dwóch obrońców i strzelił z 16 metrów nie do obrony.

W końcówce, gdy sędzia usunął z boiska za drugą żółtą kartkę Toborka, Górnik zepchnął Ruch do rozpaczliwej obrony. Polkowiczanie mieli mnóstwo sytuacji, ale grali nieskutecznie. Stuprocentowe sytuacje zmarnował najpierw Pylarz, a potem dwukrotnie wprowadzony za niego Gańcarczyk, a po wolnym Górskiego piłka minimalnie minęła słupek.

Polkowice 1 (0)

Ruch 1 (1)

STRZELCY BRAMEK

Polkowice: Górski (60.)

Ruch: Bizacki (12.)

Widzów: 1500

Górnik: Kopaniecki - Adamczyk, Jeziorny, Smoliński - Łagiewka, Adamski, Kocot (46. Łacina Ż), Górski, Rogóż - Moskal (22. Kalinowski), Pytlarz Ż (73. Gancarczyk).

Ruch: Franke - Pokładowski Ż, Mrózek, Hejnowski -Bartos Ż (76. Foszmańczyk), Bizacki, Błażejewski (70. Wawrzyńczok), Toborek Ż, CZ, Molek - Śrutwa, Ćwielong (84. Jendryczko).