Siatkówka: przed sezonem

Zawodnicy Pamapolu Domex AZS wrócili już ze Spały i do sezonu będą się przygotowywać w Częstochowie.

Akademicy przez prawie dwa tygodnie przebywali w Spale na zgrupowaniu. Do Częstochowy wrócili w sobotę. Mieli tam doskonałe warunki do treningów. Po raz pierwszy od wielu lat trener AZS miał do dyspozycji całą kadrę zawodników. W przeszłości bywało tak, że większość siatkarzy przebywała z kadrą i szkoleniowcy mogli ćwiczyć tylko z nieliczną grupą siatkarzy, którzy w większości byli rezerwowymi.

- W Spale skoncentrowaliśmy się głównie na treningach i nie rozgrywaliśmy spotkań kontrolnych - mówi dyrektor AZS Andrzej Dziubała. - Chłopcy ćwiczyli na stadionie lekkoatletycznym, siłowni i w hali. Chodzili na zabiegi odnowy biologicznej. Poddani zostali również krioterapii, więc teraz czują się jak noworodki.

Od poniedziałku częstochowianie rozpoczęli zajęcia w hali Polonia, w której będą trenować zamiennie z siłownią. Siatkarze raczej zrezygnują już z gier na piasku. Od 1 września zaczną rozgrywać spotkania kontrolne. - W pierwszej kolejności zagramy w Działoszynie z drużyną Dariusza Parkitnego Czarnymi Rząśnia - dodaje dyrektor Dziubała. - Później mamy zaproszenia na turnieje w Sosnowcu, Andrychowie, Zdzieszowicach i Bełchatowie.

W Sosnowcu (4-5 września) Pamapol Domex AZS zagra w turnieju o Puchar Prezesa Polskiej Energii. Przeciwnikami naszych siatkarzy będą: Skra Bełchatów, Resovia Rzeszów oraz gospodarze. W kolejnym tygodniu AZS wystąpi w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Andrychowie, gdzie będzie rozgrywany I Memoriał trenera Tadeusza Szlagora. Przeciwnikami AZS będą siatkarze z Sosnowca oraz mistrz Polski Ivett Jastrzębie oraz czeski zespół Dukla Liberec, który w ubiegłym sezonie występował w Lidze Mistrzów.

Na trzeci turniej Pamapol zaproszony został do Zdzieszowic, gdzie wystąpią drużyny Mostostalu Kędzierzyn, Polskiej Energii Sosnowiec, GTPS Gorzów, czeskiej Opavy i niemieckiego Mending. 25 września akademicy udadzą się do Bełchatowa, gdzie na turniej o Puchar Prezesa Elektrowni Bełchatów zaproszeni zostali siatkarze Gwardii Wrocław, PZU AZS Olsztyn, Polskiej Energii Sosnowiec, Politechniki Warszawa i gospodarze.

W Częstochowie jak na razie siatkarze nie mają zakontraktowanego żadnego sparingpartnera. Dlatego kibice drużynę zobaczą dopiero na inaugurację ligi 16 października w pojedynku z Politechniką Warszawa. - Wszystkie sparingi mamy na wyjazdach, ale może się tak zdarzyć, że w środku tygodnia zagramy również z kimś w Częstochowie - kończy dyrektor Dziubała.

Sprzedają karnety

W sprzedaży są już karnety na sezon 2004/2005. Wejściówki na trybuny wzdłuż linii bocznych boiska kosztować będą 400 zł, a za liniami końcowymi 350 zł. Karnety na balkon wyceniono na 300 zł. Do wszystkich cen należy doliczyć jeszcze 7 procent podatku VAT. Karnety można nabywać od poniedziałku do piątku w godz 10-12 w sekretariacie klubu przy al. Armii Krajowej 23/25. Obowiązują na wszystkie mecze sezonu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.