Sport w skrócie

Anna Szukalska akademicką mistrzynią Polski w łucznictwie. Przemysław Walewski trzeci w mistrzostwach Polski w biegach górskich. Jarota Jarocin gra finałowy baraż o III ligę w Tczewie. Piłkarska reprezentacja Polski kobiet zagra w Szamocinie mecz pokazowy.

ŁUCZNICTWO

ANNA SZUKALSKA ZDOBYŁA TYTUŁ akademickiej mistrzyni Polski. Reprezentująca poznańską Akademię Wychowania Fizycznego, a na co dzień występująca w barwach Surmy-POSiR zawodniczka wygrała imprezę, która odbyła się w Krakowie. Paulina Odrzykoska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (także z Surmy-POSiR) była szósta. Wśród mężczyzn czwarte miejsce zajął Cyryl Wysocki. Nasi łucznicy, jako zespół AZS Poznań, zdobył mistrzostwo Polski.

LEKKOATLETYKA

GÓRALE Z POZNANIA. Biegi górskie zdominowane są przez biegaczy, którzy urodzili się w górach. Podobnie jak skoki narciarskie. Od trzech lat w czołówce polskich "górali" jest także poznaniak Przemysław Walewski, który w Międzygórzu zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim. Przypomnijmy, że w czerwcu był szósty w biegu na Śnieżkę. To była jedna z trudniejszych tras, bo mistrzostwa Polski były eliminacjami do mistrzostw świata. Seniorzy mieli do pokonania dystans 12 km z metą na Śnieżniku (1425 m n.p.m.). Wystartowało trzech poznaniaków: Przemysław Walewski (najlepszy Poznaniak w poznańskim maratonie w 2003 r.) oraz Ireneusz Szpot i Zenon Czub. Walewski dotarł na szczyt jako trzeci (czas 1:06,33). Pozostali poznaniacy przybiegli 24 minuty po Walewskim (zajęli 19. i 20. miejsce).

PIŁKA NOŻNA KOBIET

POKAZOWY MECZ W SZAMOCINIE rozegra dzisiaj reprezentacja Polski kobiet. Ich rywalem będzie Młodzieżowa Szkółka Piłkarska z Szamotuł, która w Szamocinie przebywa na zgrupowaniu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 na stadionie miejskim w Szamocinie. Bilety kosztują 4 zł. Po meczu piłkarki wspólnie z organizatorami - klubem muzycznym Krater - obejrzą na telebimie mecz Wisły Kraków z Realem Madryt.