Unia Janikowo - Amica II Wronki 3:1

To było najwyższe zwycięstwo na inaugurację III ligi i Unia, dlatego Unia została liderem

Na dodatek nowy snajper Robert Gajda zdobył dwa gole i został - także samodzielnie - liderem klasyfikacji strzelców. - Nie udało się w zeszłym, to powalczymy o awans w tym sezonie - mówił przed inauguracją w sezonie 2004/2005 trener janikowskich piłkarzy. - Zakładam, że z 15 meczów, 10 wygramy. Wtedy możemy być liderem po pierwszej rundzie - dodawał. W sobotę jego podopieczni postawili pierwszy, pewny krok na drodze do realizacji tego celu. Przez pierwsze dziesięć minut to jednak goście byli przeważającą stroną. - Mogli nawet prowadzić 1:0, ale w sytuacji, gdy w wyjściowym składzie było sześciu nowych zawodników (bramkarz Marcin Piesik, obrońca Radosław Budnicki, pomocnicy Sławomir Suchomski i Piotr Bazler oraz napastnicy Arkadiusz Woźniak i Robert Gajda - przy. red.), na początku nam brakowało zgrania. Każdy chciał się pokazać, więc nogi się trochę może trzęsły - mówił kierownik zespołu Wiesław Słowiński. - Z upływem czasu zyskiwaliśmy znaczącą przewagę. To była między innymi zasługa doświadczonego Sławka Suchomskiego, który potrafił przytrzymać piłkę - relacjonował. - Pokazaliśmy zupełnie inną grę niż w wiosną. Szanowaliśmy piłkę. Rywale w dużym upale i duchocie stracili przez to mnóstwo sił i nie wytrzymali trudów spotkania kondycyjnie - dodawał.

Na listę strzelców pierwszy wpisał się Tomasz Ciesielski. - To był piękny strzał z około 20 metrów, chyba bramka życia Tomka, bo zwykle strzela głową - stwierdził Słowiński.

Wyrównanie przed przerwą padło, gdy Adam Młodzieniak stracił piłkę na własnej połowie. Marcin Damian Pek pokonał zasłoniętego Marcina Piesika. Tuż po przerwie po akcji lewą stroną i dograniu do Robert Gajdy na 8. metr było 2:1. Mogło być 2:2, ale strzał z rzutu karnego Huberta Wołąkiewicz obronił Piesik. Gajda ustalił rezultat spotkania w podobnej akcji jak na 2:1.

W tym tygodniu do Unii dołączy prawdopodobnie Marek Niewiada (może grać w ataku i pomocy) z Floty Świnoujście.