Startują trzecioligowcy

Piłkarze Hutnika chcą walczyć o awans, wieliczanie też nie mieliby nic przeciwko temu, Kmita chce pokazać nową jakość, a wiślackie rezerwy i Sandecja marzą o utrzymaniu w gronie trzecioligowców.

Hutnik Kraków: walka o awans

W ciągu ostatnich dwóch lat trener Robert Kasperczyk zbudował interesujący, młody zespół. - Nie będziemy opowiadać bajek, że walczymy o utrzymanie - mówi Kasperczyk. - Sportowo nie boimy się nikogo - dodaje. Najgroźniejszym konkurentem w walce o awans będzie spadkowicz z II ligi Tłoki Gorzyce, a także Stal Rzeszów, HEKO Czermno i Górnik Wieliczka. Jeżeli po rundzie jesiennej Hutnik będzie w czubie tabeli, to zespół znów zostanie wzmocniony.

Hutnik może dokonywać transferów, bo klub właśnie porozumiał się z trenerem Władysławem Łachem w sprawie spłaty zaległości. Jednocześnie odrzucono absurdalną umowę z Górnikiem Zabrze, na mocy której zabrzanie mogliby za niewielkie pieniądze transferować najlepszych piłkarzy, zarówno seniorów jak i juniorów.

Przyszli: Rajmond Kula i Grzegorz Jasiak.

Odszedł: Tomasz Kozieł.

Górnik Wieliczka: nie mniej niż cztery

- Nie przeprowadzamy żadnych spektakularnych transferów, bo nas na nie nie stać - mówił przed sezonem trener Tadeusz Piotrowski. - Ci, którzy przyjdą, muszą być wyraźnie lepsi, od tych, których mamy. Inaczej nie miałoby to sensu - dodał opiekun Górnka. W Wieliczce dotrzymali słowa. Sprowadzeni: bramkarz Łukasz Paluch i Tomasz Kozieł, to doświadczeni gracze, którzy na pewno wzmocnią zespół . - Nasz skład z pewnością nie jest słabszy od tego z poprzedniego sezonu, dlatego chcemy powtórzyć nasze osiągnięcie. Każde miejsce poniżej czwartego będzie dla nas porażką - zapowiada szkoleniowiec wieliczan.

Przyszli: Paluch (ostatnio ŁKS) oraz Kozieł (Hutnik), Łukasz Łącki (Czarni Staniątki) i Łukasz Kruczkowski (Start Brzezie).

Odeszli: Jacek Felsch, Tomasz Harłacz, Grzegorz Kutaj, Adam Kopyść, Bartłomiej Szczepański i Dawid Wisła.

Sandecja: utrzymać się

- Musimy grać tymi zawodnikami, których mamy. Być może sprawią niespodziankę i osiągną dobry wynik, lecz jako zarząd postawiliśmy drużynie za cel utrzymanie w III lidze - mówił w trakcie przygotowań do rozgrywek Józef Kantor, wiceprezes Sandecji ds. sportowych. Przed sezonem dokonano zmiany na stanowisku trenerskim. Po roku z pracy w Nowym Sączu zrezygnował Adam Nawałka, a jego miejsce zajął Bronisław Bartkowski. Wraz z nim do Sandecji przybył jego syn Łukasz, który dołączył do kadry. Było to jedyne wzmocnienie Sandecji. Przed sezonem zespół doznał znaczących osłabień, przede wszystkim w ofensywie. Po stracie Krupy i Polichta bramki dla sądeczan strzelał będzie doświadczony Janusz Świerad, który był najskuteczniejszym piłkarzem Sandecji w meczach sparingowych. Przyszedł: Łukasz Bartkowski.

Odeszli: Rafał Policht, Sebastian Krupa, Jerzy Wojtas, Maciej Korzym.

Kmita Zabierzów: pokazać nową jakość

Trener Dariusz Wójtowicz jest zadowolony z okresu przygotowawczego, bardzo pozytywnie wypowiada się o wzmocnieniach dokonanych przed sezonem. Szczególne nadzieje kibice Kmity wiążą z przyjściem do zespołu doświadczonego Artura Czerwca, którego mocnymi punktami powinni być także bramkarz Rafał Brzeziański oraz obrońca Rafał Jędrszczyk.

- Chcemy pokazać w trzeciej lidze nową jakość, dobrze się zaprezentować. W każdym meczu będziemy walczyć o trzy punkty - zapowiada Wójtowicz. Konkretniejsze cele zostaną wyznaczone po zakończeniu pierwszej rundy. W ostatnim przedsezonowym sparingu piłkarze Kmity wysoko pokonali rezerwy krakowskiej Wisły (6:1).

Przyszli: Rafał Brzeziański, Artur Czerwiec, Rafał Jędrszczyk, Paweł Wasilewski, Jakub Lizak

Odeszli: Ryszard Krzyściak, Wacław Funek, Łukasz Stachurski, Sławomir Wiatr, Marcin Durzyński.

Wisła II: Wielka niewiadoma

Przed nowym sezonem zespół został poważnie osłabiony, więc szkoleniowcy muszą go na nowo poukładać. - Od dołu napiera młodzież i ona musi dostać szanse, mimo że młodym zawodnikom brakuje doświadczenia - mówi trener Antoni Szymanowski.

Celem zespołu, oprócz ogrywania młodzieży, jest z pewnością utrzymanie w III lidze. Trener Szymanowski nie ma złudzeń, że bez uzupełnień z pierwszej drużyny szanse na nawiązanie walki wśród trzecioligowców są niewielkie. Jednocześnie dodaje, że tak naprawdę to nikt nie wie, na co stać młodą drużynę.

Przyszedł: Artur Rado.

Odeszli: Grzegorz Kmiecik, Marcin Szałęga, Jakub Ławecki, Mateusz Kaźmierczak, Kamil Witkowski.

I kolejka

Kmita Zabierzów - Motor Lublin, Pogoń Lubaczów - Hetman Zamość, Wierna Małogoszcz - Tłoki Gorzyce, HEKO Czermno - Sandecja, Lewart Lubartów - Górnik Wieliczka, Stal Stalowa Wola - Pogoń Staszów, Stal Rzeszów - Wisła II. Hutnik Kraków - Polonia Przemyśl - mecz przełożony na 8 września.