Siatkarskie mecze w telewizji

Mecze Polskiej Ligi Siatkówki, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie pokazywał Polsat. Natomiast rozgrywki pucharowe obsłuży Telewizja Polska

Polscy kibice ligowej siatkówki przyzwyczaili się już zapewne do głosów Tomasza Swędrowskiego i Wojciecha Drzyzgi, którzy wspólnie komentują mecze Polskiej Ligi Siatkówki. W przyszłym sezonie zmian raczej nie będzie, bo Polsat podpisał stosowną umowę z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A., organizatorem męskich rozgrywek ligowych. Na jej podstawie, podobnie jak w poprzednim sezonie, Polsat będzie przeprowadzał w otwartym programie telewizyjnym minimum jedną transmisję meczu Polskiej Ligi Siatkówki w tygodniu oraz szereg retransmisji w Polsat 2 i Polsat Sport. Lidze towarzyszyć będzie także magazyn siatkarski emitowany po każdej kolejce. Ponadto Polsat przeprowadzi transmisje z występów polskich zespołów w Europejskiej Lidze Mistrzów (zagrają w niej Polska Energia Sosnowiec i KS Jastrzębski Węgiel).

Mecze siatkówki znajdą się także w programach Telewizji Polskiej. Publiczna telewizja pokazywać będzie bowiem, spotkania z udziałem polskich drużyn w klubowym Top Teams Cup i Pucharze Konfederacji CEV, w którym zagra olsztyński PZU AZS.