Letni Ogród Teatralny w Katowicach

7-8 sierpnia, Katowice, podcienia Górnośląskiego Centrum Kultury

Letni Ogród Teatralny w Katowicach

7-8 sierpnia, Katowice, podcienia Górnośląskiego Centrum Kultury

Na weekend zaplanowano kolejne imprezy tegorocznego Letniego Ogrodu Teatralnego. W sobotni wieczór będzie można zobaczyć spektakl teatru Korez "Biesiada z premedytacją". Inspiracją dla przedstawienia były dwa opowiadania Witolda Gombrowicza: "Biesiada u hrabiny Kotłubaj" i "Zbrodnia z premedytacją".

Opowiadania ze zbioru "Bakakaj", napisane na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, mimo upływu lat nie utraciły nic ze swojej wartości, nie tylko za sprawą bezdyskusyjnego, wybitnego talentu Gombrowicza, ale - być może przede wszystkim - ze względu na to, czego dotykają: naszych słabości, kompleksów, chęci manipulowania innymi, frustracji z powodu bycia manipulowanym, ochoty na kompromitowanie innych czy wreszcie dość powszechnego wewnętrznego musu udawania kogoś innego, niż jest się w rzeczywistości. Spektakl jest utrzymany w zabawnej i nieco groteskowej formie. Występują: Renata Spinek, Mirosław Neinert, Dariusz Stach, Piotr Rybak, Piotr Warszawski (który jest także reżyserem przedstawienia). Początek sobotniego spektaklu o godz. 21.

Natomiast w niedzielę odbędzie się spektakl Letniej Grządki Teatralnej. Dzieci będą mogły bawić się na przedstawieniu Teatru Lalek "Rabcio" z Rabki, zatytułowanym "Syn Gwiazdy". Niedzielny spektakl rozpocznie się o godz. 16.

Imprezy LOT odbywają się w podcieniach Górnośląskiego Centrum Kultury (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2). Bilety na sobotę kosztują 7 zł, w niedzielę wstęp wolny.