Siatkarze Moderatora Hajnówka rozpoczęli treningi

Siatkarze Moderatora rozpoczęli przygotowania do sezonu w Serii B. - Rola beniaminka jest niewdzięczna, dlatego naszym podstawowym celem będzie utrzymanie w lidze - tłumaczy Jacek Wesołowski, trener hajnowian

Frekwencja na pierwszych zajęciach nie była najlepsza - stawiło się dziesięciu zawodników. Zabrakło pozyskanego z Politechniki Warszawskiej Macieja Wołosza. Ten przyjmujący wraz z Piotrem Kacperskim mają dołączyć do zespołu w poniedziałek.

- O dwa tygodnie opóźni się też przyjazd Krzysztofa Hajbowicza, który w tym czasie zakończy rozgrywki siatkówki plażowej - wyjaśnia trener Wesołowski. - Inny nasz zawodnik Mieszko Rzadkowski przebywa z kolei na testach w Nysie.

Oprócz Wołosza i Hajbowicza, skład hajnowskiej drużyny wzmocnili: Sławomir Gołębski (środkowy Politechniki) oraz Jacek Malczewski (rozgrywający Jadaru Radom). A z zespołem rozstali się: Rafał Cimochowski (Polska Energia Sosnowiec), Arnold Kopyść (WTS Warka) i Mariusz Prokopowicz (szuka klubu). Do grudnia w Szczytnie pozostanie również Jerzy Janiel, który wstąpił ostatnio w szeregi policji.

Do 14 sierpnia Moderator będzie trenować na obiektach hajnowskiego OSiR-u. Później dwa tygodnie spędzi na zgrupowaniu w Augustowie. Tam na testy przyjedzie trójka zawodników Netu Ostrołęka: Dariusz Werpachowski, Andrzej Kubeł oraz Zbigniew Obrębski.

- Będą chcieli nas przekonać, że mogą się przydać - dodaje trener Wesołowski. - Wszyscy grali kiedyś w Cezarze Białystok. Kubeł to uniwersalny zawodnik, Werpachowski gra jako środkowy, Obrębski z kolei to typowy libero. Ewentualne transfery uzależniamy od budżetu. Nie jest on za duży, ale pewny. Hajnówka to nie Wrocław, ale nasze skromne środki zapewniają nam stabilizację.

W Augustowie będzie trenować ekipa WTS Warka, z którą Moderator zagra kilka sparingów, w planach są też gry kontrolne z Biebrzą Lipsk. W połowie września w Hajnówce odbędzie się międzynarodowy turniej o Puchar Burmistrza Hajnówki. W imprezie oprócz stołecznej Politechniki zagrać mają też ekipy z Niemiec, Szwecji oraz Białorusi. Tydzień później podopiecznych trenera Wesołowskiego czeka udział w drugiej rundzie Pucharu Polski. Inaugurację rozgrywek zaplanowano na 2 października.

- Sezon zapowiada się ciężki, pięć zespołów może walczyć o awans - mówi trener Moderatora. - Wśród faworytów są Joker Piła, Chemik Bydgoszcz, Towarzystwo Sportowe Bielsko-Biała, Gwardia Wrocław i Czarni Radom. Nas jako beniaminka zadowoli miejsce w środku tabeli, a planem minimum będzie utrzymanie w lidze.