Piąte miejsce białostockiej siatkarki w turnieju siatkówki plażowej

Piąte miejsce zajęła białostocko-słupska para Iwona Gosko oraz Bernadeta Leper w turnieju w Międzyzdrojach, który był zarazem ostatnią eliminacją mistrzostw Polski

Po tym jak tydzień temu para Gosko/Leper wygrała turniej w Niechorzu, można było oczekiwać dobrego występu w Międzyzdrojach.

- Piąte miejsce wbrew pozorom jest niezłym, choć faktycznie nie był to dobry występ w naszym wykonaniu - mówi Gosko, siatkarka AZS Zeto Białystok. - W naszym przypadku jednak po słabszym występie zwykle następuje lepszy start. A w weekend w Kołobrzegu odbędą się finały mistrzostw Polski.

Zdaniem Gosko obsada turnieju w Międzyzdrojach była najsilniejsza spośród wszystkich dotychczasowych eliminacji. Na starcie zawodów oprócz krajowej czołówki zameldowały się pary z Holandii i Czech. Rywalizację zaostrzyły także reprezentantki Polski juniorek, które wróciły właśnie z mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Białostocko-słupski duet pokonał w tie-breaku Holenderki. Następnie wygrał 2:0 z aktualnymi mistrzyniami kraju juniorek: Magdaleną Saad oraz Karoliną Kosek. O wejście do najlepszej czwórki siatkarki walczyły z Czeszkami: Iloną Sotkovską i Weroniką Pokorną.

- W finale w Niechorzu pokonaliśmy je w tie-breaku - tłumaczy Gosko. - Tym razem zagrałyśmy słabiej, czego efektem była przegrana w dwóch setach. Miałyśmy jeszcze szansę wejść do czwórki, ale niespodziewanie uległyśmy w kolejnym meczu parze z Trójmiasta: Marcie Słodnik/Annie Podgórniak. Trudno wskazać konkretne powody słabszej postawy, ale przed zawodami finałowymi jesteśmy optymistkami.

Jeszcze gorzej na turnieju w Juracie wypadł Krzysztof Hajbowicz z Moderatora Hajnówka, który tworzy parę z Piotrem Głogowskim z Warszawy.

- Po dwóch wygranych i porażkach zajęliśmy siódme miejsce, co oczywiście nas nie zadowala - mówi siatkarz Moderatora. - Ostatnio nie trenowaliśmy z Piotrem, co jest chyba przyczyną słabszej postawy. Ale teraz przygotowujemy się już pod kątem finałów mistrzostw Polski, które za dwa niespełna tygodnie odbędą się w Niechorzu. Po finale dołączę do Moderatora, który w tym czasie będzie już na zgrupowaniu w Augustowie.