Żużel. Polacy walczą w barażu o finał DPŚ

Drużyny Australii, Szwecji i Czech będą rywalami Polaków w turnieju barażowym o awans do finału Drużynowego Pucharu Świata. Zawody odbędą się w czwartek o godz. 20.15 w angielskim Poole.

Dwie najlepsze ekipy uzupełnią skład sobotniego finału, gdzie pewne miejsca mają zwycięzcy eliminacji: Wielka Brytania i Dania.

Polacy staną przed trudnym zadaniem. Na pewno nie będą faworytami. Zdecydowanie więcej szans na awans należy dać mistrzom świata z ubiegłego roku, Szwedom i Australijczykom, z Ryanem Sullivanem w składzie. W turnieju eliminacyjnym "Kangury" we wtorek uległy Duńczykom różnicą ośmiu punktów, a Sully zdobył dziesięć oczek (1,1,2,3,3).

Ale czwartkowy turniej zapowiada się interesująco. Choćby ze względu na start Grzegorza Walaska. Lider Włókniarza nie zachwycił w eliminacjach (w poniedziałek wywalczył sześć punktów), ale wiadomo, że stać go na zdecydowanie lepszą jazdę. Tym bardziej że dobrze zna tor w Poole. Ciekawe, jak wypadnie w konfrontacji z Sullivanem oraz jak poradzi sobie z liderem Grand Prix Jasonem Crumpem i Leighem Adamsem.

Wyniki II turnieju eliminacyjnego: 1. Dania - 60 pkt.: H. Andersen 13, N. Pedersen 14, K. Bjerre 9, N.K. Iversen 11, B. Pedersen 13; 2. Australia - 52: R. Sullivan 10, S. Johnston 9, L. Adams 13, J. Crump 12, A. Shields 8; 3. Czechy - 32: A. Dryml 12, B. Brhel 5, L. Dryml 6, T. Topinka 7, J. Franc 2; 4. Włochy - 14: A. Maida 1, P. Salvatelli 3, E. Sanchez 6, D. Tessari 0, S. Terenzani 4.