Mecze kontrolne III-ligowców

Piłka nożna. Zespoły III-ligowe kończą przygotowania do ligi, rozgrywając ostatnie sprawdziany. Wysokie zwycięstwo odniósł Motor, nie napotykając na opór sparingpartnera

Motor, goszcząc na Dniach Stężycy, rozegrał sparing z miejscowym Mazowszem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem lublinian 8:0. Trener Motoru Jerzy Krawczyk ocenił, że gra ze zdecydowanie słabszym rywalem nie sprzyjała testowaniu założeń taktycznych na mecze ligowe. Przeciwnicy nie stawiali poważniejszego oporu, więc sprawdzian nie był do końca miarodajny. Było widać, że niektóre elementy w grze Motoru wymagają poprawy.

MAZOWSZE STĘŻYCA 0

MOTOR LUBLIN 8 (2)

Bramki dla Motoru - Koczon 3, Popławski 2, Wójcik, Szewc, Maciejewski

Motor: Rachowski - Maciejewski, Ryczek, Jaroszyński, Chmura - Syroka, Kucharski, Maziarz, Wójcik, Szewc, Nowak; zmiany: Dudkiewicz, Kubiak, Żmuda, Szczawiński, Wywrocki, Zajączkowski, Szynkaruk, Koczon, Popławski.

Odrobili straty

Piłkarze Hetmana w meczu z Orlętami Łuków w pierwszej połowie oddali inicjatywę rywalom, ale po przerwie kontrolowali już sytuację na boisku i zasłużenie wygrali dzięki golom zdobytym przez Tomasza Albingiera i Marcian Walewskiego.

HETMAN ZAMOŚĆ 2 (0)

ORLĘTA ŁUKÓW 1 (1)

Bramki dla Hetmana - Albingier, Walewski

Skład Hetmana: Iwiński - Karpowicz, Wachowicz, Koryciński - Pliżga, Walewski, Kapłon, Albingier, Kwit - Szepeta, Iwanicki; zmiany: Kamiński, Kycko, Kusiak, Łagowiec, Gałka.

Grali na środku

Lewart zremisował bezbramkowo w Stalowej Woli ze Stalą. Poziom spotkania nie był zbyt wysoki. Gra toczyła się głównie w środku pola, a oba zespoły miały spore kłopoty z wypracowaniem sobie sytuacji strzeleckich. Trener Lewartu Arkadiusz Smolarz miał zastrzeżenia do płynności gry swoich zawodników. - Było w tym meczu dużo walki, ale mało dokładności i przemyślanego budowania akcji - ocenił.