Sport w skrócie

Wyniki sparingowych meczów Tura Turek. 25. miejsce Pawła Pawlaczyka w mistrzostwach świata w żeglarskiej klasie OK Dinghy. Wyniki młodzieżowych reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy w hokeju na trawie.

PIŁKA NOŻNA

SPARINGI TURA TUREK. W dwóch ostatnich meczach towarzyskich przed rozpoczęciem rozgrywek III ligi Tur Turek najpierw zremisował bezbramkowo z Pelikanem Łowicz (III liga mazowiecka), a potem przegrał 2:3 z innym III-ligowcem spod Warszawy - Zniczem Pruszków. Bramki dla Tura zdobyli: Mariusz Zasada i pozyskany z ŁKS Łódź Arkadiusz Gosa. W sparingu ze Zniczem nie grało już trzech zawodników Widzewa Łódź, którzy wcześniej przygotowywali się z Turem do rozgrywek. Działacze Widzewa postanowili nie rozstawać się z nimi. - Szkoda, bo to byli bardzo dobrzy piłkarze, którzy mieli szansę grać w podstawowym składzie. Bardzo się wpasowali w naszą drużynę - żałuje trener Tura Turek Włodzimierz Tylak.

ŻEGLARSTWO

PAWEŁ PAWLACZYK z Jachtklubu Wielkopolski był najlepszy wśród Polaków w zakończonych na wodach kanału La Manche u wybrzeży Poole mistrzostwach świata w klasie OK Dinghy. Poznański żeglarz zajął 25. miejsce. W gronie 81 zawodników był jeszcze jeden Wielkopolanin - Janusz Stobiński z AZS Poznań (60. lokata). Wygrał Brytyjczyk Jim Hunt.

HOKEJ NA TRAWIE

MŁODZIEŻOWE REPREZENTANTKI POLSKI wygrały ze Szwajcarią 2:1 (1:0) i zajęły piąte miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Europy w hokeju na trawie kobiet w Swansea (Walia). Polska utrzymała się w grupie B MME. Bramki dla Polski zdobyły: Joanna Wieloch (27. min, z krótkiego rogu), Katarzyna Nowak (52.). Turniej MME grupy B wygrała Walia. Mecz o 7. miejsce: Rosja - Czechy 3:2. Mecz o 5. miejsce: Polska - Szwajcaria 2:1. Mecz o 3. miejsce: Ukraina - Litwa 2:1. Finał: Walia - Włochy 1:0.

JADĄ MA MŚ. Polska przegrała z Belgią 1:9 (0:4) i zajęła szóste miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Europy w hokeju na trawie w belgijskim Nivelles. Szósta pozycja zagwarantowała jednak polskim zawodnikom strat w finałach młodzieżowych mistrzostwach świata. Bramkę dla Polski strzelił Maciej Grupa (42. min). Mistrzem Europy została Hiszpania. Mecz o 7. miejsce: Szkocja - Irlandia 4:3. Mecz o 5. miejsce: Belgia - Polska 9:1. Mecz o 3. miejsce: Holandia - Anglia 4:3. Finał: Hiszpania - Niemcy 2:1.