Grand Prix Radomia w siatkówce plażowej

Marcin Kurzawa i Michał Kalita wygrali piąty turniej siatkówki plażowej w ramach Grand Prix Radomia. Było to pierwsze zwycięstwo tej pary w tegorocznej edycji

Kalita i Kurzawa mają za sobą występy w zespołach drugiej ligi, ale to nie to samo, co gra na piachu. Obaj dysponują jednak sporym doświadczeniem, co było widoczne szczególnie w pojedynku finałowym. Naprzeciw nich stanęła para Marcin Drewin, Kamil Gutkowski. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej fazie. Im bliżej rozstrzygnięcia, tym częściej punkty dopisywano Kalicie i Kurzawie. Juniorzy Jadaru tym razem popełnili zbyt wiele błędów własnych przegrywając seta 19:21.

W pojedynku o trzecie miejsce dobrze spisująca się od początku Grand Prix para - Marcin Ciapała, Damian Słomka uległa Jakubowi Sawiczyńskiemu i Sławomirowi Augustyniakowi 14:21. Warto dodać, że przegrani jako jedyni w turnieju znaleźli sposób, by pokonać zwycięzców turnieju. Piąte miejsce przypadło parze z Jastrzębia - Adrianowi Sorsie, Konradowi Korzeniewskiemu.

W zawodach występowało 9 par, to znacznie mniej niż w poprzednich turniejach. Słabszą frekwencję organizatorzy tłumaczą kanikułą. Kolejny turniej odbędzie się w najbliższy weekend.

Klasyfikacja punktowa po 5 turniejach: 1. M. Drewin - 230 pkt, 2. A. Stańczak - 190 pkt, 3. K. Gutkowski - 110 pkt., 4-7. P. Otwinowski, G. Wojcieszek, M. Ciapała, D. Słomka - 100, 8. K. Wanat - 65 pkt., 9-10. M. Kurzawa, M. Kalita - 50 pkt.