Adam Wadecki liderem Wyścigu Dookoła Mazowsza

Adam Wadecki z grupy Action ATI wygrał w Piasecznie, po finiszu z peletonu, trzeci etap Wyścigu Dookoła Mazowsza i zdobył koszulkę lidera, którą odebrał Piotrowi Zaradnemu (Knauf Mikomax).

Nowy lider tracił do starego osiem sekund, wczoraj zarobił 16 - sześć za zwycięstwa na lotnych premiach i 10 za wygranie etapu.

Zaradny, który poobijał się na poprzednim etapie, nie był w stanie walczyć na finiszach i nie zdobył ani jednej sekundy bonifikaty. Do piątkowego etapu nie wystartował olimpijczyk z Aten - Sylwester Szmyd, który w poniedziałek wystąpi ze swą włoską grupą Saeco w wyścigu Dookoła Danii.

Dziś ostatni etap. Na lotnisku na Bemowie będą aż cztery lotne premie.

Wyniki 3. etapu, Kozienice - Piaseczno (183 km): 1. Adam Wadecki (Action ATI) - 4:17.11; 2. Jarosław Zarębski (Hoop-CCC-Polsat); 3. Bartłomiej Ksobiak (Domin Scout); 4. Marcin Gębka (DHL Author); 5. Dariusz Rudnicki (Legia Bazyliszek Sopro); 6. Wojciech Kalemba (drużyna Śląska) ten sam czas.

Klasyfikacja generalna: 1. Wadecki - 12:30.17; 2. Piotr Zaradny (Knauf Mikomax) 8 s straty; 3. Krzysztof Jeżowski (Knauf Mikomax) 16; 4. Rudnicki 23; 5. Gębka 24 6. Ołeksandr Klimenko (Ukraina/Action ATI) 24.