Jarota Jarocin w III lidze?

Niebywałą szansę na grę w tym sezonie o klasę wyżej niż dotychczas mają jarocińscy piłkarze. Muszą jednak wygrać spotkania barażowe.

To całkiem możliwe. Przed piłkarzami z Jarocina pojawiła się bowiem szansa na grę w najbliższym sezonie o klasę wyżej. A to z powodu rezygnacji Gwardii Koszalin.

Gwardia Koszalin przed kilkoma dniami wycofała się z III-ligowych rozgrywek. Jej miejsce miał zająć zdegradowany w tym sezonie do IV ligi Gryf Wejherowo. Ze względów finansowych nie skorzystał jednak z wolnego miejsca. Szansę dostali więc wicemistrzowie czterech IV-ligowych okręgów: Zawisza Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie), Pogoń II Szczecin (zachodniopomorskie) i Jarota Jarocin (Wielkopolska) oraz szósta drużyna pomorskiej IV ligi Cartusia Kartuzy (zespoły, które zajęły wyższe niż Cartusia miejsca, zrezygnowały z ubiegania się o III ligę).

Na wczorajszym spotkaniu w Polskim Związku Piłki Nożnej w Warszawie działacze ustalili, że dojdzie do baraży pomiędzy tymi czterema zespołami. Jarota zagra 4 i 8 sierpnia mecz i rewanż z Zawiszą. W tym samym terminie zmierzą się Pogoń II i Gedania. Zwycięzcy tych dwumeczów zagrają ze sobą w bezpośrednim pojedynku o wejście do III ligi. Mecz ten odbędzie się na neutralnym boisku 11 sierpnia, a więc już po rozpoczęciu nowego sezonu (III liga startuje 7-8 sierpnia). Pierwszy mecz nowego III-ligowca z Kaszubią w Kościerzynie będzie przełożony na późniejszy termin.

W nadchodzącym sezonie w grupie drugiej III ligi może więc zagrać aż sześć zespołów z naszego regionu. Przypomnijmy, że szczęśliwie Obra Kościan pozostała w III lidze. Zdegradowani już piłkarze Obry utrzymali się dzięki wycofaniu innego wielkopolskiego zespołu - spadkowicza z II ligi - Aluminium Konin. Pozostałe wielkopolskie ekipy w tej klasie rozgrywkowej to: Lech II Poznań, Amica II Wronki, Tur Turek i Mieszko Gniezno.