Wakacje z Omegą

Piłka nożna. W czwartym tego lata turnieju z cyklu Wakacje z Omegą trzecie z rzędu zwycięstwo odniósł zespół Sześciu Wspaniałych. Udanie zadebiutowała drużyna Antytalentów z Czubów, która zajęła drugie miejsce

Letni cykl zawodów dla najmłodszych piłkarzy organizuje na boisku lubelskiego osiedla Nałkowskich ognisko TKKF Omega. Do czwartego turnieju zgłosiło się 10 zespołów. Przez cały tydzień rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Trzecie już kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Sześciu Wspaniałych. Tym razem o wygraną w turnieju przyszło jej stoczyć ciężką walkę. Wspaniali z 20 pkt. tylko o dwa punkty wyprzedzili zespół Antytalentów Czuby, który po raz pierwszy wystąpił w Wakacjach z Omegą. Dalsze pozycje zajęły drużyny: 3. Ziomy (10 pkt.), 4. Rolnicy (5), 5. Gwiazdy (4), 6. Sweden Italy (3), 7. Leszcze (2), 8. F.C. Skorpion (1), 9. Diabły (0), 10. Rotario (0).

W łącznej klasyfikacji po czterech turniejach zdecydowanie prowadzi zespół Sześciu Wspaniałych z 75 punktami. Będący na drugim miejscu Rolnicy mają 26 pkt. Po pierwszym występie Antytalenty mają w klasyfikacji całego cyklu 15 pkt. i są na szóstym miejscu.

Najlepszymi strzelcami ostatniego turnieju byli: Kamil Szymecki, który zdobył 9 goli, przed Pawłem Wójcikiem (8) i Damianem Rejmakiem (7). Po czterech imprezach wśród strzelców zdecydowanym liderem jest Wójcik (61 bramek), drugi w tej klasyfikacji jest Damian Jurek (28), a trzeci Kamil Szymecki (23).

Wójcik prowadzi także wśród wykonawców rzutów karnych. Równolegle z czwartym turniejem zostały rozegrane trzy konkursy karnych. Dwa z nich wygrał Wojcik, zwycięzcą trzeciego został Damian Rejmak.

Warto odnotować, że w Wakacjach z Omegą z powodzeniem grają chłopcy, którzy na wakacje do Lublina przyjeżdżają z dalekich krajów. Karol Szymecki z Włoch występuje w tej imprezie już po raz czwarty. We Włoszech uprawia piłkę nożną w rzymskim zespole GS La'Storia. Na boisku Nałkowskich grają też w tym roku Alex Haraburda ze Stanów Zjednoczonych i Martin Eisa z Danii.