Puchar Polski: Warta Poznań - Raków 0:2

Piłkarze Rakowa znów doskonale zaprezentowali się w Pucharze Polski. W sobotę w Poznaniu w rundzie wstępnej PP pokonali 2:0 III-ligową Wartę.

Można powiedzieć, że Raków wręcz specjalizuje się w grze w rozgrywkach pucharowych. Świetnie spisywał się w nich przed rokiem, podobną drogą kroczy i w tym sezonie.

Faworytem meczu była Warta, która po pierwsze występuje o klasę rozgrywkową wyżej niż częstochowianie, a po drugie grała u siebie. Tymczasem Raków wygrał wyraźnie. - Cieszy to zwycięstwo, bo rywal jest jednak znacznie wyżej notowany - mówi trener Rakowa Andrzej Samodurow. - Cieszy też fakt, że nie straciliśmy gola. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz, konsekwentnie w obronie, twardo od 1. do 90. minuty.

Pierwszy gol padł w 35. minucie. Tomasz Czok ku zaskoczeniu wszystkich zdecydował się na strzał z woleja z ok. 30 metrów. - Najbardziej zaskoczony był bramkarz gospodarzy - opowiada Samodurowa. - Bo, jak to się mówi po piłkarsku, piłka wpadła mu "za kołnierz". Ten gol trochę ustawił mecz.

Poza tym dodał wiary piłkarzom Rakowa, że mogą to spotkanie wygrać. - Po drugiej bramce już kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku - dodał szkoleniowiec KS.

Raków zagrał bez Piotra Malinowskiego, a Krzysztof Kołaczyk tym razem wystąpił w roli pomocnika. - Zdecydowaliśmy się na taki wariant, co nie znaczy, że Krzysiek nie wróci na środek obrony - tłumaczy Samodurow. - Na pewno my, trenerzy, mamy większe pole manewru, a poza tym sprawia to, że w zespole jest większa konkurencja o miejsce w składzie.

W I rundzie Puchar Polski 3 sierpnia (wtorek) Raków zagra w Częstochowie ze znacznie silniejszym rywalem od Warty - GKS Bełchatów. - Cieszymy się, że będziemy mieć okazję zagrać z tak silną drużyną; zarówno dla zawodników, jak i dla nas trenerów to okazja do zdobycia nowych doświadczeń - mówi Andrzej Samodurow.

Warta Poznań - Raków 0:2 (0:1)

0:1 Czok (35.), 0:2 Kołaczyk (53.)

Warta: Topolski - Niedźwiedź, Tomaszczak, Konieczny, Kubzdyl (65. Otuszewski) - Magdziarz, Konkiewicz, Cudny, Rybarczyk - Bzdęga (55. Ngamayama), Wojciechowski (70. Ludwiczak)

Raków: Cyruliński - Mastalerz, Jankowski, Sroka, Ojczyk - Kołaczyk, Lesik, Lisowski, Rogalski (87. Bielecki), Kołaczyk (83. Żebrowski) - Popko (75. Sobala), Czok.