Widzew Łódź dostał licencję na grę w II lidze

PIŁKA NOŻNA. Komisja Odwoławcza ds. Licencji PZPN postanowiła uznać odwołanie RTS Widzew Łódź i przyznać łódzkiemu klubowi uprawnienia do gry w drugiej lidze w sezonie 2004/05. Widzew jest ostatnią drużyną, która otrzymała drugoligową licencję. W ten sposób wiadomo już, że Tłoki Gorzyce w nadchodzącym sezonie zagrają w III lidze.

Jak podaje oficjalna strona internetowa Polskiego Związku Piłki Nożnej, łodzianie zostali objęci nadzorem finansowym PZPN. Naruszenie warunków wytyczonych przez związek spowoduje uruchomienie procedury dyscyplinarnej, co grozi odjęciem punktów w rozgrywkach ligowych, zawieszeniem lub pozbawieniem licencji.

- Do końca liczyliśmy na pomyślne wieści z Warszawy. Niestety prawda jest taka, że sami jesteśmy sobie winni. Przegraliśmy baraże i teraz ponosimy tego konsekwencje - mówi trener Tłoków Tomasz Tułacz. - Myślę, że ten zespół, którym dysponuję, spokojnie poradziłby sobie w II lidze. Teraz mamy dwa tygodnie na przygotowania do gry o klasę niżej. Musimy zwłaszcza popracować nad grą w obronie - dodał szkoleniowiec Tłoków.

W sobotę w Tarnobrzegu gorzyczanie rozegrali sparing z tamtejszą Siarką. Zwyciężyli 6:0, a jedną z bramek strzelił Piotr Mazurkiewicz, 20-letni wychowanek Stali Mielec, który jest już pewny swej gry w Gorzycach.

Po raz pierwszy w składzie Tłoków pojawił się Dariusz Łukasik z Sandecji Nowy Sącz, który zaprezentował się z dobrej strony.

SIARKA TARNOBRZEG 0 (0)

TŁOKI GORZYCE 6 (2)

STRZELCY BRAMEK:

Tłoki: Ławryszyn (36.), Mazurkiewicz (40.), Murdza (50.), Fabianowski (60., 70.), Głuch (80.).

SKŁADY:

Siarka: Tomczyk - Złotek, Kozłowski, Stochla - Pietrucha , Zych, Ćwik, Barycza, Kościelny - Pokrywka, Stąporski oraz P. Dryka, Pyszczek, K. Stępień , Krzemiński, Wawrylakowski.

Tłoki: Beszczyński - Łukasik, Syguła, Szmuc - Ławryszyn, Gielarek, Kusiak, Szafran, Dziewulski - Solnica, Mazurkiewicz oraz Fabianowski, Samołyk, Dziedzic, Murdza, Zając, Rychel, Piasecki, Głuch.