Chemik Bydgoszcz - Huragan Morąg 3:1

Dzięi temu zwycięstwu bydgoscy piłkarze przeszli rundę wstępną Pucharu Polski

Następny rywal bydgoszczan przyjedzie na stadion przy ul. Glinki we wtorek 3 sierpnia. Przypomnijmy, że Stasiak/KSZO było rywalem Unii Janikowo w nieudanym dla zespołu z anszego regionu barażu o II ligę. O ile Chemikowi powiodłoby się za tydzień pokonanie drugoligowca, to trafi do fazy grupowej Pucharu (formuła PP od tego roku zmieniła się na tym etapie z systemu meczowego "przegrywający odpada" na rozgrywki grupowe).

Gospodarze sobotniej konfrontacji pucharowej prowadzenie już w 5. min. Łukasz Filarski ograł przy bocznej linii obrońców czwartoligowca z warmińsko-mazurskiego i podał do Włodzimierza Koreckiego, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza. W 36. min goście wyrównali po stracie piłki przez bydgoszczan. - To był nasz niepotrzebny błąd. Rywale przechwycili piłkę na 25 metrze. Jedno podanie wystarczyło, by przeciwnik zdobył gola strzałem po długim roku - mówił trener Gruszka. - Na szczęście tylko chwilowo straciliśmy przewagę i później kontrolowaliśmy przebieg meczu - dodał.

Po zmianie stron, w 73. min, gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Adam Kardasz. Sześć minut przed końcem akcję Filarskiego, po której Korecki uzyskał prowadzenie dla zespołu, skopiował Damian Świerblewski. Zwiódł obrońców i wyłożył piłkę Filarskiemu, który nie pomylił się przy strzale z kilku metrów.

Wynik Pucharu

CHEMIK BYDGOSZCZ - HURAGAN MORĄG 3:1 (1:1)

Bramki: Korecki (5.), Kardasz (73.), Filarski (84.)

Chemik: Tomaszewski-Wolski (60. Klein), Tlałka, Szpejna, Śmiglewski- Raszka (60. Kempa), Kardasz (75. Pruss)- Krawczyk, Filarski- Świerblewski, Korecki (66. Cyrankiewicz)

Żółte kartki: Kardasz