Znowu mają srebro

Przed trzema laty młodzi rugbiści lubelskich Budowlanych wywalczyli na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży drugie miejsce. Teraz w Gubinie ich młodsi koledzy powtórzyli ten wyczyn.

W drodze do srebra zespół trenera Piotra Chodunia musiał przebrnąć przez sito eliminacji, które rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Przeciwnikami drużyny z ul. Krasińskiego byli: Juvenia Kraków, Skra Warszawa, stołeczny Folc AZS i Pogoń Siedlce. Rywalizacja toczyła się systemem mecz i rewanż. Lublinianie spisali się znakomicie, wygrywając siedem spotkań i raz remisując.

W finale X OOM Budowlani trafili do bardzo mocnej grupy. - Fachowcy stwierdzili nawet, że jest to grupa śmierci - dzieli się wrażeniami trener Choduń. - Spotkaliśmy się w niej z Ogniwem Sopot, Orkanem Sochaczew i Folcem AZS. Druga grupa była zdecydowanie łatwiejsza. Tworzyły ją Skra Warszawa, Budowlani Łódź, MKS Olsztyn i Posnania Poznań.

Lubelski zespół uporał się z Folcem AZS 35:5, Orkanem 13:0 i Ogniwem 18:0. - Mimo wygranych mecze, może poza spotkaniem z Folcem AZS, były wyrównane - ocenia Piotr Choduń. - Straciliśmy w nich sporo sił i to się później odbiło w spotkaniu finałowym.

W meczu o złoto Budowlani zmierzyli się ze Skrą. Wszystko wskazywało, że lublinianie będą faworytami tej potyczki, wszak w fazie eliminacyjnej dwukrotnie wygrali z warszawiakami 14:0 i 26:5. - Niestety przyszło nam grać w 30-stopniowym upale - dodaje trener Choduń. - Zmęczenie meczami grupowymi sprawiło, że zabrakło nam świeżości. Było to widoczne szczególnie w drugiej połowie i ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 13:15.

Pragnę dodać, że w prowadzeniu zespołu pomagali mi zawodnik i trener Sebastian Berestek oraz reprezentant Polski Piotr Stępień

Klasyfikacja końcowa

1. Skra

2. Budowlani L.

3. Budowlani Ł.

4. Orkan

5. Ogniwo

6. Posnania

7. Folc AZS

8. MKS Olsztyn

Copyright © Agora SA