Cracovia w Austrii: Treningi w siłowni

Rozruch, analiza meczu z Sopronem, a po południu wyłącznie siłownia - tak wyglądał trzeci dzień piłkarzy ?Pasów? na zgrupowaniu w Lutzmannsburgu.

Trzeci dzień pobytu w Austrii piłkarze Cracovii rozpoczęli od rozruchu. Dla rozluźnienia zawodnicy zagrali w siatkonogę, a następnie przeszli rozbieganie. Potem przyszedł czas na analizę meczu sparingowego z Sopronem (2:2). Po południu piłkarze ćwiczyli wyłącznie na siłowni. Wszyscy są zdrowi.

Trener Wojciech Stawowy chwali ćwiczących w jego zespole Marka Citkę i Arkadiusza Kubika: - Prezentują się coraz lepiej w nowej drużynie i w nowym otoczeniu, a trzeba pamiętać, że obaj mieli długą przerwę w treningach.

Ewentualne podpisanie kontraktów z Cracovią występujących ostatnio za granicą piłkarzy będzie możliwe dopiero po powrocie ekipy Polski (21 lipca).

Dziś beniaminek ekstraklasy zagra w miniturnieju. Przeciwnikami będą drużyna II Bundesligi Energie Cottbus i SK Zemun Belgrad. Początek imprezy o godz. 16.30, każdy mecz potrwa 45 minut.

Wróbel i Kolasa odchodzą

- Wróciłem do GKS, bo dogadałem się z prezesem Piotrem Dziurowiczem w sprawie wyrównania moich zaległości. Czas pokaże, czy ryzyko, które podjąłem, związując się znowu z tym klubem, wyjdzie mi na dobre - zastanawia się Wróbel, który nie zrezygnował jeszcze z poszukiwań pracodawcy w Niemczech.

- Mam jeszcze przez dwa lata ważny kontrakt z Cracovią, ale prowadzę rozmowy na temat jego rozwiązania - nie kryje Kolasa, który nie mieści się w składzie i planuje przejście do GKS-u Katowice, choć rozważa też ofertę gry w Izraelu.