Wakacje z Omegą

Trwają już rozgrywki w ramach cyklu Wakacje z Omegą. Pierwszy turniej piłkarski wygrał zespół MC Rolnicy

Jak co roku ognisko TKKF Omega organizuje na boisku lubelskiego osiedla Nałkowskich cykl imprez sportowych dla dzieci. Do pierwszego turnieju piłkarskiego zgłosiło się osiem drużyn, które walczyły systemem każdy z każdym. Zdecydowanymi zwycięzcami zawodów zostali piłkarze zespołu MC Rolnicy, którzy w całym turnieju stracili tylko jeden punkt. Na kolejnych pozycjach znaleźli się: 2. Wspaniali 15 pkt., 3. Pingwiny 10, 4. Piaskownica 5, 5. Motor 4, 6. Trampkarze 3, 7. Potężne Kaczory 2, 8. FC Romera 1.

Królem strzelców pierwszego turnieju wakacyjnego został zawodnik zwycięskiej drużyny Bartek Maliszewski, który zdobył osiem goli, Paweł Wójcik (Wspaniali) strzelił siedem bramek, a Patryk Dyś (Rolnicy) pięć. Najlepszym bramkarzem zawodów był Rafał Kowalski z drużyny Wspaniałych.

Piłkarskim turniejom Omegi towarzyszą zwykle konkursy rzutów karnych. Przy okazji pierwszego turnieju odbyły się dwa konkursy. W pierwszym zwyciężył Krzysztof Urban, który w finale pokonał Pawła Sałamaja 4:3. W pojedynku o trzecie miejsce Emil Jurek wygrał 3:2 z Patrykiem Woźniakiem.

W drugim konkursie pierwsze miejsce zajął Dawid Romanowski po zwycięstwie 4:3 nad Maćkiem Furtakiem. Trzeci był Patryk Stadnicki, a czwarty Kamil Kowalski.

W wakacje zawodnicy mogą też rywalizować w turniejach tenisa stołowego. Po dwóch turniejach prowadzi w łącznej punktacji Patryk Stadnicki przed Damianem Rejmakiem i Danielem Koziełem. Do programu Wakacji z Omegą wejdą także konkursy rzutów do kosza za trzy punkty.

Drużyny pragnące stanąć do rywalizacji mogą zgłaszać się do trwającego tydzień turnieju w każdy poniedziałek o godzinie 10.