Piłkarska IV liga przed sezonem

Najpóźniej przygotowania do rozgrywek IV ligi rozpoczęły KS Włodar Domex oraz beniaminek Sparta Lubliniec.

We Włodarze zawodnicy na pierwszym treningu spotkali się dopiero w środę. Niestety, nie w komplecie. Zabrakło Norberta Janusza i kapitana KS Dariusza Krężela, którzy wyjechali na wakacje za granicę w poszukiwaniu sezonowej pracy.

- Oprócz nich wszyscy stawili się - mówi dyrektor klubu Edward Flis. - Na razie z nowych zawodników mamy tylko Marcina Oziembałę ze Skry Częstochowa. Jednak okres transferowy trwa do 31 sierpnia i może kogoś uda nam się jeszcze załatwić. Jeśli nie, będziemy grali juniorami, których przez ostatnie lata szkoliliśmy.

Włodar - tak jak i pozostałe kluby z naszego regionu - trenować będzie na własnych obiektach. W planie ma do rozegrania siedem sparingów, m.in. z Olimpią Truskolasy, Liswartą Popów, Lotem Konopiska, Ekologią Łódź.

Praktycznie żadnych zmian też nie będzie w drużynie beniaminka ligi Sparty Lubliniec. Podopieczni trenera Jerzego Flaka do inauguracji sezonu zaczną przygotowywać się dopiero od poniedziałku. - Nigdzie nie wyjeżdżamy i będziemy trenować na własnych obiektach. Jeśli będzie taka potrzeba, to nawet dwa razy dziennie. Inni już trenują, ale po wyczerpującym sezonie trener dał naszym zawodnikom trochę więcej wolnego - mówi prezes Andrzej Radek. - W klubie nie dojdzie również do większych zmian. Wszyscy piłkarze, którzy występowali w lidze okręgowej, pozostaną. Zainteresowani jesteśmy jeszcze dwoma, ale nie chciałbym już dziś ujawniać nazwisk. Naszą siłą są młodzieżowcy i na nich będziemy stawiać. W minionym sezonie mieliśmy ich dziesięciu, pięciu zawsze występowało na boisku. Teraz też chcemy, aby zdobywali doświadczenie w IV lidze.

Cyruliński w Rakowie

Potwierdziły się nasze środowe informacje. Bramkarz Grzegorz Cyruliński, który w ostatnim czasie występował w Lotniku Kościelec, podpisał dwuletni kontrakt z Rakowem. Jest to już drugi transfer po Krzysztofie Kołaczyku, który przyszedł do KS ze Źródła Kromołów.

Piłkarze Rakowa rozegrali też drugi sparing. W Żarkach po golach Rafała Popki, Piotra Malinowskiego i Tomasza Czoka pokonali Zielonych 3:1. W sobotę o godz. 11 przy ul. Limanowskiego zmierzą się z Victorią Jaworzno.