Seria medali grudziądzkich kolarzy

Kolarze Stali/Ekobud Grudziądz kontynuują medalową passę. Po dziesięciu medalach w torowych mistrzostwach Polski juniorów tym razem sięgnęli po 14 krążków w kategorii do lat 23

Stal/Ekobud zdecydowanie wygrała klasyfikację klubową zawodów na welodromie w Kaliszu. Grudziądzanie aż osiem razy stawali na najwyższym stopniu podium. W sprincie indywidualanym triumfował Łukasz Kwiatkowski przed kolegą klubowym Rafałem Furmanem. Ta dwójka plus Paweł Kościecha była także najlepsza w sprincie olimpijskim. Kwiatkowski kolejny złoty medal wywalczył w keirinie (trzeci był Kościecha), a w wyścigu na 4000 m drugie miejsce zajął Jakub Średziński.

W tyle nie pozostawały panie. Magdalena Sara trzy złote krążki zdobyła w MP juniorek, teraz dołożyła kolejne dwa wygrywając sprint indywidualny i keirin. W pierwszej konkurencji brąz dołożyła Katarzyna Jagusiak, a w keirinie Paulina Cieślik. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawała także Jagusiak, która była najszybsza w wyścigu dystansowym i na 500 m. W tej drugiej konkurencji kolejny brąz wywalczyła Cieślik.

Dla Kwiatkowskiego i Furmana był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie do Sydney. W połowie lipca pojadą jeszcze na mistrzostwa Europy orlików w Walencji. Grudziądzanie zresztą zdominowali kadrę na te zawody, bo w Hiszpanii będzie się ścigać aż dziewięcioro reprezentantów Stali/Ekobud. Oprócz Kwiatkowskiego i Furmana o medale ME powalczą także: Jagusiak, Sara, Cieślik, Dawid Głowacki, Jakub Wycisk, Kościecha i Przemysław Klonowski.