Mistrzostwa Świata Juniorów w Taekwondo

Troje zawodników z Lubelszczyzny będzie reprezentowało Polskę na rozpoczynających się w środę Mistrzostwach Świata Juniorów w Taekwondo

Siódme mistrzostwa świata juniorów zostaną rozegrane w Riccione we Włoszech. Zawody będą trwały od dzisiaj do soboty. W walce o światowy prymat w tej kategorii wiekowej wystąpi licząca 19 osób reprezentacja Polski, która przygotowywała się do mistrzostw na zgrupowaniach w Spale (juniorki) i w Stroniu Śląskim (juniorzy).

We Włoszech naszych barw będzie broniło troje taekwondeków z województwa lubelskiego. Monika Olek z Lewartu Lubartów wystąpi indywidualnie w walkach do 60 kg, układach I dan i w testach siły oraz w konkurencjach drużynowych. Jej kolega klubowy Rafał Włoch będzie rywalizował indywidualnie w walkach powyżej 70 kg i w konkurencjach drużynowych. Zawodnik RAT Radzyń Podlaski Dawid Dudek wystąpi indywidualnie w układach mistrzowskich I Dan, w walkach w wadze do 63 kg oraz w konkurencjach drużynowych.

W polskiej ekipie na mistrzostwa świata znaleźli się m.in. trenerzy - Lewartu Jerzy Jedut i RAT Janusz Wlizło, a także lublinianin Tadeusz Łoboda, prezes Polskiego Związku Taekwondo i prezydent Europejskiej Federacji Taekwondo.