Sukcesy pomorskich kolarzy

Świetny występ kolarzy z regionu w torowych mistrzostwach Polski juniorów. Zawodnicy Pacificu/Nestle Toruń i Stali/Ekobud Grudziądz zdobyli w Żyrardowie 15 medali

Aż dziesięć z nich przypadło grudziądzanom. Multimedalistkami okazału się Magdalena Sara i Paulina Cieślik, które w trzech konkurencjach zdobyłu dublet. W sprincie indywidualnych, keirinie i wyścigu na 500 m triumfowała Sara przed swoją koleżanką klubową. Domeną chłopców okazały się konkurencje drużynowe. Grudziądzanie w składzie Paweł Kościecha, Dawid Głowacki, Jakub Wycisk triumfowali w sprincie olimpijskim, w wyścigu drużynowym na 4 km brąz zdobyli Głowacki, Przemysław Klonowski, Umięcki i Chiński.

Nie zabrakło jednak także sukcesów indywidualnych. Kościecha okazał się najszybszy w sprincie oraz keirinie, dzięki czemu zakończył zmaganie z czterema medalami.

Gwiazdą ekipy toruńskiej był Paweł Mikulicz. W wyścigu na 3000 m wygrał z przewagą aż 4 sekund nad kolejnym kolarzem, na 1 km zdobył srebro przegrywając jedynie z kolegą klubowym Mateuszem Czaplą. Kolejne dwa krążki Pacific/Nestle dorzucił w konkurencjach drużynowych: brąz w sprincie olimpijskim (Mikulicz, Czapla, Radosław Kwiatkowski) oraz złoto w kończącym mistrzostwa wyścigu na 4000 m (Mikulicz, Czapla, Kwiatkowski i Marek Imiela).