Dawidowski po operacji, Jop w Moskwie

Tomasz Dawidowski przeszedł we wtorek operację we Freiburgu. Wycięto mu kawałek uszkodzonej łąkotki w prawym kolanie. W zabiegu uczestniczył wiślacki lekarz Mariusz Urban.

W związku z nagłym wyjazdem Urbana i Dawidowskiego do Niemiec lekarz Jerzy Zając opóźnił swój wyjazd na zgrupowanie kadry Pawła Janasa. Dzisiaj Zając zaopiekuje się Nikolą Mijailoviciem, który przyjedzie z Zakopanego na kontrolne badania laryngologiczne. "Niko" dostanie też maskę ochronną na nos. W niej będzie mógł śmiało brać udział w sparingach.

Rosjanie chcą kupić obrońcę Mariusza Jopa. FK Torpedo - Metallurg negocjuje z Wisłą wysokość odstępnego za piłkarza. Z kolei po Piotra Brożka zgłosił się Lech Poznań (podobno z piłkarzem "Kolejorz" uzgodnił już wysokość zarobków). - Miałem telefon z Poznania z zapytaniem o Piotrka, ale to wszystko mało - wiceprezes Zdzisław Kapka zdaje sobie sprawę z tego, że droga do ewentualnego wypożyczenia lewoskrzydłowego jeszcze daleka. Kapka dodał, że Wisła nie będzie się upierać, żeby Piotr powędrował do jednego klubu wspólnie z bratem Pawłem.

Przebywających pod Tatrami wiślaków nie rozpieszcza pogoda. Wczoraj w trakcie popołudniowych zajęć padał deszcz. Ekipa Henryka Kasperczaka ma nadzieję, że prognozy o rozpogodzeniu sprawdzą. Na rannych zajęciach dominowały biegi i ćwiczenia gimnastyczne. O g. 17 punktem kulminacyjnym była gierka taktyczna na dwie bramki. Przed nią drugi trener Jerzy Kowalik zorganizował tzw. grę wprowadzającą, w trakcie której piłkarze ćwiczyli utrzymanie się przy piłce, zagrania na dwa, góra trzy kontakty z piłką.

W czwartek indywidualnie ćwiczyli przechodzący rehabilitację Kalu Uche, a także Mirosław Szymkowiak, który utyskuje na ból mięśnia dwugłowego. Damian Gorawski przechodził tylko zabiegi w związku z problemami z podudziem.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.