Sport w skrócie

Czwarte miejsce Justyny Lesman w biegu na 1500 m podczas mityngu w Zagrzebiu. Czworo poznaniaków w kadrze Polskiego Związku Kajakowego na igrzyska olimpijskie w Atenach. Leszek Matczak złożył rezygnację z funkcji prezesa III-ligowego Tura Turek. Klasyfikacja po dwóch konkurencjach szybowcowych mistrzostw Polski w klasie standard.

LEKKOATLETYKA

1500 M W ZAGRZEBIU. Justyna Lesman z Olimpii Poznań zajęła czwarte miejsce w biegu na 1500 m podczas mityngu IAAF w Zagrzebiu (Chorwacja). Nasza olimpijka uzyskała czas 4.08,03 i przegrała z Rosjanką Eleną Zadorożną, Ukrainką Nelią Nieporadną i Kanadyjką Kate Vermeulen.

KAJAKARSTWO

POLSKI ZWIĄZEK KAJAKOWY USTALIŁ SKŁAD ekipy na igrzyska olimpijskie w Atenach. Wśród wytypowanych jest czworo zawodników Posnanii: w K-1 Aneta Pastuszka, w K-4 Aneta Białkowska oraz Daniel Jędraszko i Paweł Baraszkiewicz w C-2 na 500 m. PZKaj wysłał listę kadrowiczów do Polskiego Komitetu Olimpijskiego. PKOl ogłosi skład reprezentacji olimpijskiej 6 lipca.

PIŁKA NOŻNA

LESZEK MATCZAK ZŁOŻYŁ REZYGNACJĘ z funkcji prezesa III-ligowego Tura Turek. Niewykluczone, że w najbliższy poniedziałek, podczas walnego zgromadzenia władz klubu inni członkowie Zarządu także podadzą się do dymisji. Jednym z powodów rezygnacji Matczaka był brak współpracy władz miasta z działaczami klubu. Prezes odszedł także ze względu na stan zdrowia, jest bowiem po dwóch operacjach: kręgosłupa i serca.

SZYBOWNICTWO

DRUGĄ KONKURENCJĘ odbywających się w Lesznie 49. szybowcowych mistrzostw Polski w klasie standard wygrał Tomasz Krok z Aeroklubu Leszczyńskiego przed swym kolegą klubowym Mikołajem Zdunem oraz Witoldem Czarnikiem z Aeroklubu Rzeszowskiego. Ten ostatni prowadzi w klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach. Druga jest Joanna Biedermann z Grudziądza, trzecie miejsce zajmuje Krok, czwarte Zdun, piąte Paweł Frąckowiak z Poznania, a szóste - Łukasz Florkowski z Ostrowa Wlkp.