Sport w skrócie

Stefan Antkowiak prezesem WZPN. Wyniki Wielkopolan w kajakarskim Pucharze Świata, mistrzostwach Polski orlików w kolarstwie szosowym i w lekkoatletycznych zawodach Samsung Athletics Cup.

PIŁKA NOŻNA

ANTKOWIAK POZOSTAŁ PREZESEM. Stefan Antkowiak ponownie został wybrany na stanowisko prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W wyborach, które odbyły się w sobotę, wyraźnie wygrał z Ryszardem Dolatą.

KAJAKARSTWO

NASI W PUCHARZE ŚWIATA. Mistrzowie świata i kandydaci do medalu w Atenach, Paweł Baraszkiewicz i Daniel Jędraszko zajęli drugie miejsce w swej koronnej konkurencji C-2 500 w zawodach kajakarskiego Pucharu Świata w Duisburgu. Wygrali niespodziewanie Chińczycy Meng Guanliang i Yang Wenjun. Mistrzowie Europy z Posnanii Łukasz Woszczyński i Michał Śliwiński zajęli trzecie miejsce w finale wyścigu kanadyjkowych dwójek na dystansie 1000 m. Kajakowa czwórka z poznaniakiem Pawłem Baumannem zajęła piąte miejsce zarówno na 500, jak i 1000 m. Na tym samym miejscu zawody zakończyły także kajakarki w czwórce na 1000 m (z zawodniczką Posnanii Moniką Borowicz), a ósme były na dystansie o połowę krótszym. Piątą lokatę zajęła także Iwona Pyżalska z Posnanii na 500 m w dwójce z Dorotą Kuczkowską ze Spójni Warszawa.

KOLARSTWO

DWOJE ORLIKÓW NA PODIUM. Bardzo dobrze spisali się kolarze z Konina i Kalisza w wyścigu ze startu wspólnego orlików podczas mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w Gorzowie Wlkp. Drugi był Mateusz Taciak z KTK Bike Sport Kalisz, a brązowy medal wywalczył Bartosz Pajor z KTC Konin. Czwarte miejsce zajął kaliszanin Tomasz Zaręba. Wygrał Sebastian Martyniak z TKK Pacyfic Da Ver Nestle Toruń.