Podkarpacka Liga Amatorskiej Siatkówki

SIATKÓWKA. Siatkarze Banku BPS S.A. wygrali czwartą edycję Podkarpackiej Ligi Amatorskiej Siatkówki. W finale bankowcy pokonali 3:1 KWP.

Zanim rozegrano finał, na parkiet wybiegły drużyny walczące o trzecie miejsce Alfa Zico Rzeszów i Stamax. Po bardzo zaciętym pojedynku wygrała ta pierwsza 3:0, ale wynik nie odzwierciedla wydarzeń na parkiecie. Każdy z setów Alfa Zico wygrała na przewagi.

W meczu finałowym wystąpiły drużyny Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Był najciekawszy finał w całej historii ligi. Ostatecznie wygrał Bank 3:1, a sam mecz stał na najwyższym poziomie. Świetnie w drużynie BPS S.A. zagrał Marcin Bachórz. Jego gra (został uznany MVP finału) uskrzydliła cały zespół, który sięgnął po pierwszy tytuł mistrza w swojej historii (w drugiej i trzeciej edycji zajowali drugie miejsce).

Podczas finału odbyły się również liczne konkursy dla publiczności. Wystąpiła także grupa breakdance Sunshine Breakers.

Sponsorzy finału: Grupa Zakupowa A.S.A. Dystrybucja, Pizzeria Soprano, New Balance, Tarmax.

Wyniki:

Finał

BANK BPS S.A. - KWP 3:1 (23, -22, 18, 22). Bank BPS S.A.: Skowron, A. Bachórz, Sarna, Leja, Rytarowski, Wilczyński, M. Bachórz, Noworól, Paprocki. KWP: Piekarz, Śnieżek, Lawera, Szydło, Zając, Łach, Kilian.

Mecz o 3. miejsce

ALFA ZICO RZESZÓW - STAMAX 3:0 (24, 23, 23). Alfa Zico: Trzeciak, Zięba, Filip, Kanicki, Tereszkiewicz, Radke, Schöntag, Bieda. Stamax: Maciołek, Wacław, Łukaszek, Konopka, Obirek, Sowa.

Wielki Finał PLAK

Już w najbliższą sobotę rozegrany zostanie Wielki Finał PLAK. O godz. 15 odbędzie się mecz o 3. miejsce pomiędzy Ziają, a INA Mops Team. Dwie godziny później zmierzą się finaliści, czyli AVC Rzeszów i Kontra Rzeszów. Impreza odbędzie się w hali ROSiR. Zapraszamy kibiców i liczymy na gorący doping i udział w konkursach, których jak zwykle nie zabraknie. Do wygrania będą między innymi bilety do kina Helios, kupony upoważniające do wypożyczenia rowerku wodnego lub kajaku na przystani Marina znajdującej się nad zalewem Rzeszowskim, pizze ufundowane przez pizzerię Soprano, nagrody od firmy New Balance oraz wiele innych niespodzianek. Nagrodę specjalna dla MVP meczu finałowego, rower górski ufundowała firma A.S.A. Dystrybucja. Podczas meczu finałowego wystąpi grupa taneczna Sunshine Breakers.

Wyróżnienia indywidualne:

MVP meczu finałowego - Marcin Bachórz (Bank BPS S.A.)

Najlepiej punktujący - Bogusław Kanicki (Alfa Zico)

Najlepiej blokujący - Tomasz Grodecki (Ratownik - WSPR)

Najlepiej zagrywający - Daniel Owarzany (Gal - Insurance)

Najlepiej rozgrywający - Bartłomiej Radke (Alfa Zico)

Najlepiej przyjmujący - Andrzej Fic (Stamax)

Najwszechstronniejszy - Bartłomiej Skowron (Bank BPS S.A.)

Najlepszy Typer PLAS - Marcin Bachórz