Rozlosowane zostały grupy eliminacyjne ?Wakacji z futbolem"

Meczami Scyzory - Złocisto-Krwiści, CK Blokersi - Walczące Wilki oraz FC Gryfindor - The Reds w grupie szkół podstawowych rozpoczną się piąte mistrzostwa Kielc szóstek piłkarskich ?Wakacje z futbolem"

Wczoraj w redakcji "Gazety" rozlosowaliśmy grupy eliminacyjne. W kategorii młodszej (szkoły podstawowe) zagrają 24 drużyny podzielone na dwie grupy po 12 zespołów. Do starszej kategorii zgłosiło się aż 60 ekip - zagrają w sześciu dziesięciozespołowych grupach. W sumie daje to rekordową liczbę 84 zespołów, czyli dwa razy więcej niż przed rokiem.

Mistrzostwa rozpoczynamy w najbliższy wtorek, 29 czerwca o godz. 9. Jeszcze tego samego dnia swoje inauguracyjne spotkania zagrają też gimnazjaliści. Jeśli pogoda pozwoli będziemy grać w każdy wtorek i środę przez całe wakacje. Dokładny terminarz gier kapitanowie drużyn otrzymają w poniedziałek na spotkaniu w naszej redakcji - początek o godz. 12.

Miłą niespodziankę młodym piłkarzom przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który wspólnie z "Gazetą Wyborczą", Urzędem Miasta, Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Radiem Kielce organizuje "Wakacje z futbolem" - wszystkie spotkania rozgrywać będziemy na głównej płycie stadionu przy ul. Ściegiennego. Jednocześnie pojedynki toczyć się będą na trzech boiskach. Świętokrzyski ZPN zadba o to, by spotkania sędziowali ligowi arbitrzy. Serdecznie dziękujemy.

GRUPY ELIMINACYJNE

SZKOŁY PODSTAWOWE

Grupa A

Scyzory

CK Blokersi

FC Gryfindor

Juwentus Podwórko

Kamikaze

Królewscy II

Pepsi Skład

Real Podwórko

SP 12

The Reds

Walczące Wilki

Złocisto Krwiści

Grupa B

Champions Kielce

Dynamo Kielce

Giga Scyzory

Juve Kielce

Królewscy I

Mała Korona KSM

Pogoń Bydło

Red Devil

Spartakus Kielce

Ultra Skład

Wet Blanket

Żółto-Czerwoni

GIMNAZJA

Grupa A

A-Zet

Coca-Cola Sqad

Dzikie Świnie

FC Login

Gibon Skład

Juwenta Kielce

Młode Wilki

Porto

Sporting

The Reds

Grupa B

AC Dula

Cracovia Czarnów

FC Absolwenci

FC Herby

Gil Squad

Korona Kielce

Młodziste Uszy

Red Devil

Stars Juniors Mniów

WASP

Grupa C

Albatrosy

Esox Kielce

FC Dragons

FC Podwórko

Inter Kielce

Krokodyle

Nie Ma Takiej Opcji

Sianokosy Przestrzeni

Stok

White Club

Grupa D

ACos Team

Death Angels

FC Barwinek

FC Suków

Intra Kielce

Łysy z Drągiem za Pociągiem

Nike Football Team

Silnica Kielce

Szydłówek Plac

Wolna Palestyna

Grupa E

Basseball Team

Dilerzy

FC Gniewce

FC Trzepak

Gladiatorzy

KS Podhale

Ogóreiro

Skorpions

Szydłówek Team

Ziomsquad

Grupa F

CKY

Drin Team

FC Junior

Galicja Kielce

Grochowa

Miażdżące Byki

Pęknięty Jeż

Slavia Kielce

Telegraf

Złociści

CO PO ELIMINACJACH

Szkoły podstawowe

Z grup A i B do dalszych gier (ćwierćfinały) awansują po cztery najlepsze drużyny. Odtąd grać będą systemem pucharowym, czyli przegrywający odpada: 1 zespół grupy A -4 drużyna grupy B, 2A-3B, 3A-2B i 4A-1B. Zwycięzca pierwszego meczu zagra w półfinale ze zwycięzcą pary trzeciej, lepszy z meczu drugiego ze zwycięzcą czwartego. Wielki finał oraz mecz o 3. miejsce odbędą się w ostatnim tygodniu wakacji.

Gimnazja

Z każdej z sześciu grup do fazy pucharowej kwalifikuje się po pięć drużyn oraz dwie najlepsze (z najkorzystniejszym bilansem) z 6. miejsc. Te 32 zespoły zagrają 18 sierpnia w II rundzie - drużyna z najlepszym bilansem zagra z tą, która znalazła się na 32. miejscu (podobnie było podczas "Ferii z futbolem"). Rozstawienie zachowane zostanie także w kolejnych rundach aż do półfinału. Mecze finałowe odbędą się razem z decydującymi spotkaniami w grupie młodszej.