W środę pierwszy mecz barażowy o III ligę

Mistrz grupy wschodniej Okocimski Brzesko podejmuje najlepszy zespół ?zachodu? - Kmitę Zabierzów. Początek o godz. 17.30. Rewanż w niedzielę. Lepsza drużyna dwumeczu zagra w przyszłym sezonie w trzeciej lidze.

Dla licznej grupy piłkarzy będzie to wspomnienie baraży sprzed trzech lat. Wtedy Świt Krzeszowice dwukrotnie zremisował z Okocimskim (1:1 i 2:2), ale awansował dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe. Po spadku Świtu z trzeciej ligi niemal cała drużyna, z trenerami i sponsorem, przeniosła się do pobliskiego Zabierzowa. Kmita właśnie awansował do czwartej ligi i działacze początkowo nie wspominali o grze w jeszcze wyższej klasie.

Okazało się jednak, że beniaminek z łatwością gromi kolejnych rywali. Dlatego postawiono nowy cel: trzecia liga. - Wszyscy mogą grać, niewiadomą jest tylko występ kontuzjowanego ostatnio Piotra Bagnickiego - mówi trener Kmity Dariusz Wójtowicz. - To, że część piłkarzy zna się z wcześniejszych baraży, nie ma żadnego znaczenia. To będą zupełnie inne mecze, inne zespoły, które grają inaczej - uważa. - Grupa zachodnia jest troszeczkę silniejsza, ale szanse oceniam po równo. Brzesko ma doświadczony zespół, to silny rywal - uważa Wójtowicz.

Z kolei Okocimski w ostatnich trzech latach dwukrotnie stawał do baraży i dwukrotnie je przegrywał. - Nie mamy powodów do kompleksów, stać nas na awans - uważa trener Brzeska Andrzej Iwan. - Wygraliśmy ligę, teraz trzeba być lepszym w tych nonsensownych barażach. To kuriozum, chyba nigdzie na świecie czegoś takiego nie ma, że mistrz nie awansuje. Rok pracy może iść na marne - denerwuje się "Ajwen". - Nikt specjalnie nie wraca pamięcią do tamtych baraży sprzed trzech lat. Podchodzimy do Kmity z należnym szacunkiem, choć bez respektu - dodaje.

W Świcie i Okocimskim grał obecny kapitan Kmity Krzysztof Filipczak.

Przypuszczalne składy

Okocimski: Szuba - Piotr Stawarczyk, Sakowicz, Policht - Bryl, Jagła, Manelski (Dzięciołowski), Sacha, Pachota - Brytan, Palej.

Kmita: Różalski - Krauz, Giza, Łuszczek, D. Gawęcki - Bębenek, Funek, Bagnicki (Durzyński), Filipczak - P. Gawęcki, Dzierżanowski.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.