Sport w skrócie

WILK WICEMISTRZEM. Jedyny zawodnik Tęczy Społem Kielce Michał Wilk został w Sofii wicemistrzem Europy w trójboju siłowym. W kategorii do 90 kg osiągnął 895 kg, co jest nowym rekordem Polski seniorów i juniorów. Zgodnie z zapowiedziami wynikiem 360 kg w przysiadzie ustanowił nowy rekord świata juniorów. Rezultaty 240 kg w wyciskaniu i 295 kg w martwym ciągu to również rekordy Polski juniorów i seniorów.

BABICA W ĆWIERĆFINALE. Radosław Babica z Contactu Kielce został sklasyfikowany na miejscach 5-8. w rozegranym w Rankweil turnieju Austrian Open. W ćwierćfinale zawodów z cyklu Euro Tour Babica przegrał 3:9 z Johnym Vassalosem z Grecji. Dobrze wypadł też drugi bilardzista Contactu Mariusz Roter, który po porażce 8:9 z Nickiem van der Berghiem (Holandia) skończył zawody ex equo na siedemnastej pozycji. Austrian Open wygrał Marcus Chamat (Szwecja), a nowym liderem EPBF Euro Tour został Niemiec Olivier Ortmann. Babica awansował na dwunaste miejsce, a Roter jest czterdziesty. W Rankweil stanęło na starcie ponad 180 bilardzistów z całej Europy.

ZWYCIĘSTWA W TARNOWIE. Szymon Gałczyński z grupy Cyclo Korna Kielce wygrał trzecią eliminację Pucharu Tarnowa MTB. Wśród młodzików siódmy był Alan Lipiec, a 12. Szymon Szumala. Podopieczni Artura Kondrackiego zajmują także trzy pierwsze miejsca w punktacji generalnej: Gałczyński jest pierwszy, Lipiec drugi, a trzeci Łukasz Banasik. Równie dobrze w Tarnowie spisał się w grupie masters Waldemar Banasiński, który wygrał swój wyścig i prowadzi w całym cyklu. Kolejne zawody Pucharu Tarnowa odbędą się 29 sierpnia.

ŚCIGANIE W BUŁGARII. Załoga Michał Sołowow - Maciej Baran jadąca na mitsubishi lancer evo VII (Cersanit Rally Team) wygrała grupę N zaliczanego do mistrzostw Europy Rajdu Bułgarii. Do sukcesu w swojej klasie kielecko-krakowski zespół dołożył czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trasach wokół miejscowości Borowiec najlepszy był prowadzący w mistrzostwach Europy Włoch Luca Pedersoli (peugeot 306).

SKRZATY W SP 15. Już po raz piąty w sali Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach odbył się Turniej Tenisa Stołowego "Skrzaty". W grupie młodszej (rocznik 1996) zwyciężyli Klaudia Rusin z SP w Łękawie oraz tenisista gospodarzy Maciej Miszczyk. Wśród uczniów z roczników 1994-95 najlepsza była Dominika Karwat z SP w Potoku koło Staszowa, a w rywalizacji chłopców Jacek Fidecki z SP 15. Gospodarze wygrali też klasyfikację drużynową przed Porzeczem i Bolminem.

TENIS W STARACHOWICACH. W sobotę i niedzielę na kortach MCWiR przy ul. Krzosa w Starachowicach odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tenisowy Amatorów. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie: open i powyżej 45 lat. Zgłoszenia do turnieju przyjmuje sędzia główny Andrzej Czepel pod nr tel. 0601 371 756 (do soboty do godz. 9).

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Piłkarze Wiernej Małogoszcz, która na finiszu rozgrywek wyprzedziła Nidę Pińczów i zapewniła sobie awans do III ligi, zostali drużyną weekendu w cyklicznym głosowaniu dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu. Indywidualnie wyróżniony został kierowca rajdowy Michał Sołowow za zwycięstwo w rajdzie Bułgarii. Wśród imprez nagrodziliśmy świętujący mały jubileusz V Świętokrzyski Turniej Tenisa Stołowego "Skrzaty".