Motocross w Olsztynie

Oskar Wojciechowicz z Motoklubu wypadł najlepiej z olsztyniaków podczas VI Rudy Motocrosowych Mistrzostw Polski

Padający w sobotę deszcz sprawił, że tor przy ul. Lubelskiej w Olsztynie stał się wręcz idealny do rozgrywania zawodów motocrossowych. W niedzielę świeciło słońce, które tylko od czasu do czasu przysłaniały chmury, więc aura i ranga zawodów przyciągnęły na tor motocrossowy wielu kibiców sportów motorowych.

Jako pierwsi na trasę zawodów wyruszyli najmłodsi kierowcy, w wieku od 8 do 12 lat. Jeździli na małych "crossówkach" o pojemności do 65 cc. Rywalizacja była zacięta, a wolą walki ci młodzi zawodnicy nie ustępowali bardziej doświadczonym. Wyścigi najmłodszych są nowością na zawodach motocrossowych. Zostały wprowadzone do programu mistrzostw Polski w 2004 roku pod nazwą "Motocrossowe nadzieje" i odbywają się w formie pokazu.

Tuż po najmłodszych wystartowali zawodnicy w klasie 125 cc junior. Wśród nich olsztyniak - Oskar Wojciechowicz. Jednak pierwszego biegu do udanych zaliczyć nie mógł. Przez większą część wyścigu plasował się na drugim miejscu. Niestety na jednym z ostatnich okrążeń przedziurawił oponę. Do mety dojechał na "kapciu" i zajął piąte miejsce. W drugim biegu obyło się bez przykrych niespodzianek i Wojciechowicz zajął drugie miejsce.

Dobrze pojechał w wyścigu czterokołowców Piotr Michalik, jedyny quadowiec w Olsztynie. W pierwszym wyścigu zajął drugie, a w drugim trzecie miejsce.

- W Olsztynie nie mam z kim rywalizować, wiec treneuję na torze z zawodnikami jeżdżącymi motocyklami - powiedział "Gazecie" Piotr Michalik.

Jedyną kobietą wśród uczetsników mistrzostw była Maksymiliana Fordey z Bielska Białej , która wystąpiła na quadzie w klasie młodzik i wygrała oba biegi. Zawodniczka była zadowolona ale i bardzo zmęczona. - Poszło łatwo, bo nie było jednego z moich najgroźniejszych rywali - mówiła po wyścigach Maksymiliana. - A dlaczego jeżdżę? Bo to sprawia mi wielką radość i to już od lat - dodała.

Wyniki rundy

Klasa 65 cc, I wyścig: 1. Tomasz Wysocki (Świętochłowice), 2. Wojciech Jędrej (Lublin) 3. Dawid Sierociński (Sochaczew) oraz II wyścig: 1. Tomasz Wysocki, 2. Dawid Sierociński, 3. Wojciech Jędrej

Klasa 125 cc junior: 1. Paweł Nowicki (Chełmno), 2. Mateusz Ognisty (Cieszyn), 3. Kacper Kępa (Lublin) oraz 1. Paweł Nowicki, 2. Oskar Wojciechowicz (Olsztyn), 3. Mateusz Ognisty

Klasa Open: 1. Maciej Zdunek (Człuchów), 2. Łukasz Wysocki (Chełmno), 3. Jacek Lonka (Głogów) oraz 1. Maciej Zdunek, 2. Łukasz Wysocki, 3. Jacek Lonka

Quady młodzików, I i II wyścig: 1. Maksymiliana Fordey, 2. Piotr Majkowski, 3. Jakub Nowicki

Quady - Puchar PZM: 1. Markiewicz Grzegorz, 2. Piotr Michalik (Olsztyn), 3. Grzegorz Człapski oraz 1.Krzysztof Kania, 2. Grzegorz Markiewicz, 3. Piotr Michalik (Olsztyn)

Quady - mistrzostwa Polski, I i II wyścig: 1. Paweł Sobczyk, 2. Rafał Sonik, 3. Marcin Grochowski