Otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Złocieńcu

Pokazowe mecze siatkarskie oraz zawody strong manów uświetnią sobotnie otwarcie hali

Hala jest wspólnym przedsięwzięciem gminy Złocieniec i powiatu Drawsko Pomorskiego. - Organizujemy dużą imprezę z okazji jej otwarcia. Będzie można zobaczyć trochę sportu na niezłym poziomie - mówi Krzysztof Zacharzewski, koordynator uroczystości.

Najpierw rozegrany zostanie finał amatorskiej ligi siatkówki (godz. 9.30). Po amatorach halę odwiedzą VIP-y, by dokonać oficjalnego otwarcia. Po czym do boju ruszą ligowcy. Zaczną panie. O godz. 12.30 na parkiet wybiegnie zespół występującej w ekstraklasie Nafty Piła oraz drużyna Piasta Szczecin, mająca aspiracje awansu na najwyższy szczebel rozgrywek.

- Na pewno złocienieccy kibice zobaczą w naszym zespole Irinę Archangielską, Marlenę Twaróg i Monikę Bryczkowską - wylicza trener Piasta Jerzy Taczała.

Po paniach na parkiet wyjdą panowie i znów dojdzie do potyczki pilsko-szczecińskiej. Przeciwnikami Jokera (I liga) będzie Morze-Bałtyk.

Atrakcją popołudnia (od godz. 17.) będzie pierwszy na Pojezierzu pokaz strong man o puchar burmistrza Złocieńca z udziałem członków kadry narodowej Polski oraz gości zagranicznych.

- W planie imprezy jest sześć konkurencji siłowych, w których wykorzystane zostaną opony, ciężary i samochody, np. "koszmar tragarza", "uchwyt Herkulesa", "zegar", "szosa łez" - wylicza Zacharzewski.