Kata z bronią

W niedzielę przyjedzie do Lublina płk Leszek Drewniak - były zastępca dowódcy jednostki specjalnej GROM, jeden z polskich prekursorów tej sztuki walki. Gość poprowadzi trening karate i samoobrony oraz przeprowadzi egzamin na stopnie uczniowskie

W trakcie całodziennej imprezy odbędą się także mistrzostwa Lublina w karate shotokan. - Tym razem ze względu na ograniczenia czasowe, bo zawody i seminarium będą trwały zaledwie jeden dzień, rozegramy tylko kata - informuje Krzysztof Rosowski, prezes stowarzyszenia Budokan Centrum Japońskich Sztuk Walki. - Mistrzostwa odbędą się w dwóch kategoriach - masters, czyli dla posiadaczy czarnych i brązowych pasów oraz do 4 kyu. Ciekawostką będzie fakt, że po raz pierwszy rozegramy również inną konkurencję, mianowicie mistrzostwa Lublina w kata z bronią. Spodziewamy się, że w treningu i zawodach weźmie udział ponad setka uczestników w wieku od pięciu do... 50 lat.

Seminarium będzie połączone z uroczystościami 10-lecia współpracy szkoleniowej lubelskiego karate shotokan z Leszkiem Drewniakiem, wieloletnim trenerem kadry narodowej kumite, nauczycielem - wychowawcą dzieci i młodzieży. Shihan uprawią tę sztukę walki od 37 lat. Jest posiadaczem 5 dana, zdobytego u mistrza Kennetha Funakoshiego, którego ojciec - Yoshio jest kuzynem założyciela stylu karate shotokan - Gichina Funakoshiego. Warto dodać, że w prowadzonych szkoleniach Drewniak największy nacisk kładzie na skuteczność techniki i jej przydatność w walce.

- Pułkownik nigdy nam nie odmówił i mimo nawału innych zajęć znajdował czas na przyjazdy do naszego miasta - dodaje Krzysztof Rosowski. - Nasze szkolenia zwykle odbywają się w weekendy, więc zdajemy sobie sprawę, że robił to kosztem swojego wolnego czasu, którego przecież nie miał za wiele. Tym bardziej że jako członek GROM-u brał udział w bardzo niebezpiecznych misjach na całym świecie. Dlatego jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Ramka

Program imprezy:

godz. 10 - eliminacje kata (kyu)

godz. 11 - eliminacje kata (dan)

godz. 11.30 - eliminacje kata z bronią

godz. 12 - wspólny trening początkujących i zaawansowanych

godz. 13.30 - finały kata i pokazy

godz. 13.55 - rozdanie nagród i dyplomów

godz. 16 - egzamin dzieci

godz. 17.30 - egzamin dorośli