Turniej Kid's Cup w Olsztynie

Przemek Centkowski z Pawłem Umbrasem wygrali olsztyńskie eliminacje turnieju Kid,s Cup, ale ulegli w dwóch setach prezesom Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa

Mecz z udziałem liczącego sobie 13 lat Przemka Centkowskiego z Olsztyńskiego AZS Uniwersytet Warmińsko- Mazurski oraz starszego o dwa lata Pawła Umbrasa z Budowlanych Olsztyn, był ostatnim akcentem dwudniowego turnieju Kid's Cup. Młodzi tenisiści spotkali się w pojedynku deblowy (o charakterze pokazowym) z Krzysztofem Badurkiem i Ryszardem Sosnowskim, prezesem i wiceprezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa w Olsztynie. W pierwszym secie młodzież zdeprymowana rywalizacją ze znacznie starszymi od siebie, uległa do zera ale już drugi set zakończył się minimalną porażką, bo dopiero w rozegraniu tie breaka.

Przemek Centkowski z Pawłem Umbrasem nie mieli z kolei żadnych kłopotów, by dotrzeć do finałów olsztyńskiego turnieju Kid's Cup, rozgrywanego na kortach przy ul. Radiowej. Przemek w kategorii wiekowej do lat 13stu wygrał 6/1 i 6/1 z Michałem Głowaczem z Dobrego Miasta, zaś Paweł zwyciężył 6/3 i 6/3 z Bartłomiejem Mrozem z Polonii Elbląg.

W kategorii do lat 11 chłopców, bardzo licznie obsadzonej przez zawodników z klubów z województwa warmińsko-mazurskiego, zgodnie z przewidywaniami wygrał Mateusz Kubach z Towarzystwa Tenisa Ziemnego Iława. Mateusz pokonał Michała Pietrzaka z Budowlanych Olsztyn 7/5 i 6/2. W kategorii wiekowej do lat 13tu dziewcząt, do finału trafiły dwie zawodniczki Budowlanych Olsztyn: Karolina Dziubanii i Anna Tałaj. Lepszą okazała się Karolina, wygrywając 6/3 i 6/2.

Turniej w Olsztynie przebiegał bez zakłóceń, choć w sobotę jego organizatorzy z niepokojem patrzyli na gromadzące się nad kortami ciemne chmury. Deszcz zaczął padać w trakcie ostatniego finału turnieju, w meczu chłopców 1iczących sobie 16 lat. Grali w nim Adam Łaguna z Budowlanych Olsztyn oraz Robert Stockinger z Warszawy. Przy prowadzeniu cztery do zera w drugim secie dla Łaguny (Adama wygrał pierwszego 6/4), mecz został przerwany i rozstrzygnięty na korzyść Olsztyniaka. Za zgodą Roberta, który musiał wracać do Stolicy.

- Poziom rywalizacji wśród chłopców 16stolenich był bardzo wysoki - chwaliła tenisistów Patrycja Horsztyńska, sędziująca wszystkie dotychczasowe turnieje eliminacyjne Kid's Cup edycji 2004. - I ten olsztyński był pod tym względem najlepszy w Polsce.

Zwycięzcy wszystkich kategorii wiekowych tak wśród dziewcząt jak i chłopców wystąpią w finałowym turnieju Kid's Cup , który 25-27 czerwca będzie rozegrany na kortach Mery w Warszawie. W każdej z szesnastu kategorii wystąpi 14 osób wyłonionych w turniejach eliminacyjnych. Dołączą do nich zwycięzcy z ubiegłorocznej edycji oraz po jednej dziką kartą.

- Mam nadzieję, że wśród tegorocznych triumfatorów krajowego finału Kid's Cup będą już tym razem przedstawiciele klubów z warmii i mazur - mówi Mirosław Umbras, wiceprezes W-M Związku Tenisa w Olsztynie. - Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w finale chłopców 13stoletnich. Najprawdopodobniej spotkają się w nim nasz Przemek Centkowski i Filip Lewicki z Torunia. Obaj są najlepszymi zawodnikami w kraju w swojej kategorii wiekowej, a Filip zwycięzcą ubiegłorocznego światowego finału Kid's Cup. Mam nadzieję, że o pierwsze miejsce w turnieju krajowym powalczy Piotrek Łaguna oraz Paweł Umbras. Obaj będą rozstawieni i to najprawdopodobniej z numerami jeden lub dwa. Nie będę zaskoczony gdy o niespodziankę w Warszawie postara się ostródzianin Borys Sulgostowski, w najmłodszej kategorii wiekowej.

Zwycięzcy turnieju Kid's Cup w Olsztynie w poszczególnych kategoriach wiekowych dziewcząt oraz chłopców

9 lat - Hanna Karczewska (Towarzystwo Tenisa Ziemnego Iława) oraz Borys Sulgostowski (Sokół Ostróda); 10 - Bogna Nowicka (Poznań) oraz Maciej Giergielewicz (Budowlani Olsztyn); 11 - Katarzyna Lewandowska (Sokół) oraz Mateusz Kubach (TTZ); 12- Sylwia Kowalska (Sokół) oraz Bartek Paderewski (Budowlani); 13 - Karolina Dziubanii (Budowlani) oraz Przemek Centkowski (AZS Uniwersytet Warmińsko-Mazurski); 14- Karolina Skorek (Polonia Elbląg) oraz Piotr Łaguna (Budowlani); 15 - Daria Sulgostowska (Sokół) oraz Paweł Umbras (Budowlani); 16 - Aneta Grygoruk oraz Adam Łaguna ( oboje Budowlani)

Copyright © Agora SA