Z kim zagra Radomiak w barażach?

Tłoki Gorzyce, albo Polar Wrocław będzie przeciwnikiem Radomiaka w walce o drugą ligę. A wszystko zależy od... Widzewa Łódź

Zespół z Gorzyc zajął na zapleczu ekstraklasy 16. miejsce i zgodnie z przeprowadzonym dużo wcześniej losowaniem powinien stanąć do walki w barażach z drugim zespołem grupy pierwszej trzeciej ligi (Radomiakiem). I zapewne byłoby tak, gdyby nie zamieszanie z licencją dla Widzewa Łódź, który opuścił ekstraklasę. Łodzianie już wcześniej nie otrzymali uprawnień na grę w najwyższej klasie rozgrywek, a teraz ważą się losy licencji, która pozwoli mu na grę na drugim froncie. Gdyby Polski Związek Piłki Nożnej, uznał, że Widzew nie spełnia wymogów również na występy na zapleczu ekstraklasy, zwolniłoby się jedno miejsce. W tej sytuacji najlepszy z obecnych barażowiczów - Ruch Chorzów, utrzymałby się w lidze, a Stasiak KSZO Ostrowiec, Arka Gdynia, Tłoki Gorzyce i Polar Wrocław, grałyby o utrzymanie. Przeciwnikiem Radomiaka byłby wówczas Polar.

Bez względu na to, kto będzie rywalem "zielonych", do pierwszego meczu barażowego dojdzie 20 czerwca o godz. 15 w Radomiu. Rewanż 26 czerwca, również o godz. 15 na boisku przeciwnika.