Hetman Zamość - Kolporter Korona Kielce 1:0 (1:0)

- Wymagam od piłkarzy profesjonalizmu, a po tym meczu nie wiem, śmiać się czy płakać - denerwował się trener kielczan Dariusz Wdowczyk. Piłkarze Kolportera Korona na zakończenie trzecioligowego sezonu przegrali w Zamościu z Hetmanem 0:1

Przed spotkaniem działacze Hetmana pożegnali wyjeżdżającego do Stanów Zjednoczonych trenera Dariusza Kmiecika. Również goście otrzymali gratulacje z okazji awansu do II ligi. Skład gospodarzy złożony był niemal wyłącznie z piłkarzy grających na co dzień w rezerwach (zabrakło sześciu podstawowych zawodników). Ale ambicją i wolą walki nie ustępowali bardziej doświadczonym kielczanom. Inna sprawa, że niemający już motywacji goście nie wspięli się na wyżyny swoich możliwości.

Jedyna bramka padła w 37. minucie. Po faulu Arkadiusza Bilskiego na Bartoszu Szepecie tuż przy narożniku pola karnego gospodarze wykonywali rzut wolny. Sprytnie przymierzył Józef Kwit i piłka po rękach bramkarza Kolportera Mariusza Stawarza wpadła do bramki.

Kielczanie przed przerwą mieli bramkowe okazje. Nie wykorzystali ich Hermes (8.), Piotr Bajera (21.), Bilski (31.) i Przemysław Cichoń (41.). W drugiej połowie najlepszą sytuację zaprzepaścił Bajera, który strzałami głową próbował zaskoczyć bramkarza Hetmana. Przy pierwszym uderzeniu w 51. minucie znakomicie interweniował Sebastian Krawiec, a w 62. piłka przeleciała tuż obok bramki. Dwie minuty potem Bilski strzelił z 20 metrów w sam środek bramki i piłkę wyłapał bramkarz Hetmana.

Kielczanie przeważali niemal całe spotkanie. W końcówce natomiast gospodarze dwukrotnie stanęli przed szansą podwyższenia wyniku. Mariusza Stawarza nie potrafił pokonać najpierw Piotr Lipiec, a później Szepeta. Uderzenie tego ostatniego kielecki bramkarz z trudem wybił na rzut rożny.

- Nasza gra wyglądała koszmarnie. Wymagam od piłkarzy profesjonalizmu, a po tym meczu nie wiem, śmiać się czy płakać. Choć z drugiej strony rozumiem zawodników, mieli przecież już awans. Nie można sobie jednak pozwalać na taką grę - denerwował się po meczu Dariusz Wdowczyk.

Bramka

Hetman: Kwit (37.)

Sędziował: Andrzej Szymański (Rzeszów). Widzów ok. 800

Hetman: Krawiec - Walewski, Sawic, Chałas (55. Herbin) - Pliżga, Kapłon, M. Lipiec (46. Szczyrba), Albingier, Kwit - Szepeta (90. Litwiniec), Kycko (46. P. Lipiec)

Kolporter Korona: Stawarz - Pastuszka, Nakielski (46. Kuzera), Michalski, Rutka Ż - Cichoń, Bilski Ż, Hermes Soares, Frankiewicz (46. Wójcik) - Bajera (65 Gołąbek), Kajda (46. Zabłocki)

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.