IV liga piłki nożnej. Derby w Myszkowie

Pojedynek MKS Myszków z Rakowem to najciekawszy mecz, który odbędzie się w najbliższy weekend w naszym regionie. Emocje mogą być jednak także podczas niedzielnego meczu Częstochowscy Dziennikarze kontra Sympatycy Rakowa

Jeszcze kilka lat temu, kiedy oba kluby występowały w II lidze, mecze myszkowian z Rakowem wywoływały dużo emocji. Niestety, w ciągu ostatnich lat częstochowianie i MKS przeżywali kłopoty, co zaowocowało spadkiem do IV ligi. W rundzie jesiennej ich mecz przy ul. Limanowskiego zakończył się wygraną gospodarzy aż 5:0. Jak będzie w sobotę o godz. 17 w Myszkowie? Zawodnicy trenowani przez Jerzego Okularczyka na pewno będą chcieli się zrehabilitować za jesienne niepowodzenie. Tylko czy pozwolą im na to piłkarze trenera Andrzeja Samodurowa, którzy też mają apetyty na zwycięstwo w tym meczu i udowodnienie, która z drużyn z naszego regionu jest najlepsza.

- Na pewno będzie to spotkanie bardzo zacięte i emocjonujące - mówi trener Samodurow. - Każdy z zawodników będzie się chciał pokazać z jak najlepszej strony. My ten mecz traktujemy poważnie.

- Naszym celem są trzy punkty - zapowiada trener MKS Jerzy Okularczyk. - Raków stracił już szansę na awans, ale myślę, że mecz będzie interesujący. Są to dwie równorzędne jedenastki i o tym, kto wygra, zadecyduje dyspozycja dnia. Oglądałem Raków w Kromołowie. Wygrali, ale nie zachwycili. Meczem rządził przypadek.

Pozostali nasi przedstawiciele zagrają na wyjazdach. Lotnik Kościelec zmierzy się z Uranią Ruda Śląska, KS Włodar Domex zagra w Bytomiu z Szombierkami, a Jura Niegowa o punkty walczyć będzie w Świętochłowicach ze Śląskiem.

Pozostałe mecze: Górnik II Zabrze - Concordia Knurów, Czarni Sosnowiec - MKS Sławków, GKS Tychy - Źródło Kromołów, Slavia Ruda Śląska - Unia Strzemieszyce.

Sympatycy i dziennikarze

W niedzielę o godz. 16.30 na stadionie przy ul. Limanowskiego dojdzie do meczu pomiędzy dziennikarzami i sympatykami Rakowa. Spotkanie zostanie zorganizowane przez MOSiR w pierwszą rocznicę przejęcia stadionu przez miasto. Drużynę częstochowskich dziennikarzy do walki wyzwali sympatycy Rakowa. Pojedynek będzie miał jednak przyjacielski charakter. Arbitrem ma być prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona, ale nie będzie miał żółtych i czerwonych kartek. Zawodników ukarać może niebieskim kartonikami w żółte gwiazdki, gdyż mecz odbędzie się w dniu wyborów do parlamentu europejskiego. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i kibiców.

Częstochowskich dziennikarzy reprezentować będą: Krzysztof Suliga, Piotr Piesik, Janusz Strzelczyk, Jakub Morkowski, Przemysław Sojda, Tomasz Kaczmarzyk (Dziennik Zachodni), Iwo Mandrysz (Głos Hutnika), Tomasz Zaborowicz (Fakt), Sławomir Błaut, Dariusz Lubosz, Piotr Kubicki, ks. Paweł Maciszek (Niedziela), Paweł Mizgalski (Radio Fon), Filip Adamus, Tomasz Stala (rakow.com.pl), Waldemar Deska, Marek Magiera (Życie Częstochowskie), Grzegorz Misiak, Tadeusz Iwanicki, Artur Kucharski (Gazeta Wyborcza).

Drużyna Sympatyków Rakowa wystąpi w składzie: Zdzisław Jacek Betnarski (wiceprezydent), Adam Banaszkiewicz (wiceprzewodniczący Rady Miasta), Jarosław Grzybowski (dyrektor częstochowskiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty), Jarosław Ociepa (prezes KS Raków), Andrzej Gołaszewski (wiceprezes KS Raków) Krzysztof Nowak (radny Sejmiku Województwa Śląskiego), Sławomir Malinowski (zastępca dyrektora Huty Częstochowa), Marian Dziewoński (zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), Paweł Ruksza (pełnomocnik Prezydenta Częstochowy ds. Organizacji Pozarządowych), Michał Wieczorek (kapelan środowiska sportowego), Tomasz Łuszcz (kierownik Hali Polonia, Andrzej Samodurow (pierwszy trener KS Raków), Robert Olbiński (trener KS Raków), Adam Nyga, Witold Skaszczyk (obaj MOSiR).