Festiwal nad Zalewem Zemborzyckim

W najbliższą sobotę i niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się X Międzynarodowy Festiwal Piłki Siatkowej i Minisiatkówki

W tym roku do turnieju zgłosiło się ponad 200 zespołów krajowych i zagranicznych. Najliczniejszą ekipę przysyła województwo podlaskie. Przyjedzie stamtąd 150 zawodników i zawodniczek. - Oczywiście większość zespołów jest z Lubelszczyzny - informuje Jacek Rutkowski, trener i organizator turnieju. - Zagrają drużyny z Białej Podlaskiej, Opola Lubelskiego, Kocka, Tomaszowa Lubelskiego. Jeśli chodzi o ekipy zagraniczne, to bardzo mocne będą młodziczki z Tarnopola, które są mistrzem Ukrainy w tej kategorii wiekowej. Jestem bardzo ciekawy, jak na ich tle wypadnie czołowy polski zespół - Szóstka Biłgoraj.

Zawody odbędą się w sześciu kategoriach wiekowych. Najliczniej będzie obsadzona kategoria krasnali, w której wystartuje ponad 40 zespołów. - Jak zwykle przed festiwalem żyjemy w dużym stresie - dodaje Jacek Rutkowski. - Oczywiście chodzi o pogodę. Kiepska aura może nam całkowicie storpedować zawody. Na wszelki wypadek zarezerwowaliśmy sobie sale gimnastyczne w kilku lubelskich szkołach. Mam jednak nadzieję, że nie będą one potrzebne.