Olimpijczyk Wojciech F. skazany

Za znęcanie się nad konkubiną i groźby wobec jej byłego męża zakopiański sąd skazał we wtorek Wojciecha F., złotego medalistę olimpijskiego z Saporro, na dziesięć miesięcy więzienia. Wykonanie kary zawiesił na dwa lata.

Proces toczył się przez trzy miesiące za zamkniętymi drzwiami na wniosek pokrzywdzonej byłej konkubiny skoczka - Marii B.

Prokuratura ustaliła, że mistrz olimpijski z Sapporo w latach 1996-97 wszczynał w domu awantury, podczas których kopał Marię B. po całym ciele. W listopadzie 1997 r. kobieta wyszła z kłótni ze złamanym nosem i ranami tłuczonymi głowy. Byłemu małżonkowi konkubiny F. groził pobiciem i pozbawieniem życia.

Do skazania oskarżonego doszło dopiero po siedmiu latach, bo mimo oskarżenia przez prokuraturę skoczek wyjechał w 1998 r. do USA. Wtedy postępowanie przeciwko niemu zawieszono.

Kiedy w sierpniu 2003 r. wrócił do Polski, sąd wydał za nim list gończy. W grudniu został zatrzymany w swoim zakopiańskim mieszkaniu i osadzony w nowosądeckim więzieniu. Po dziesięciu dniach aresztu wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym złożonym przez Lecha Nadarkiewicza, wiceprezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

Wojciech F. nie chciał wczoraj komentować wyroku. Wyszedł z sali rozpraw jeszcze przed jego ogłoszeniem.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.