KS Warka w IV lidze

Bezpośredni pojedynek zadecydował o tym, że nie Broń Radom, a KS Warka wywalczył awans do IV ligi. A pomyśleć, że przed rokiem zespół ten grał w ?okręgówce?...

Broń przegrała w ciągu tygodnia dwa ważne spotkania z Mazurem Karczew i KS Warka, a to oznacza, że w przyszłym sezonie znów będzie grać w piątej lidze. Inne nastroje panują w Warce. Zespół Arkadiusza Skoniecznego rozegrał jedno z lepszych spotkań w lidze zapewniając sobie awans.- Chciałbym podziękować chłopakom, że w tak ważnym meczu potrafili się zmobilizować i udowodnić wyższość - chwalił podopiecznych Arkadiusz Skonieczny. - Zwycięstwo odnieśliśmy w pełni zasłużenie.

Bramkę na wagę wygranej i awansu zdobył dla gospodarzy doświadczony Robert Rogala. Mimo porażki na pochwałę w drużynie radomskiej zasłużył młody bramkarz Broni Sebastian Fusiek, który po kontuzji w 55. minucie Zbigniewa Wróbla bronił jak w transie. Gdyby nie jego interwencje porażka radomian byłaby wyższa.

Wysokie zwycięstwo odniósł też Mirax Bierwce, który w pierwszej połowie zagrał wręcz książkowo. Po jednym punkcie z boisk rywali przywieźli: Zwolenianka Zwoleń i Powiślanka Lipsko.

Dwie ostatnie kolejki nie będą już miały większego znaczenia dla układu tabeli.

WYNIKI 28. KOLEJKI:

n KS WARKA - BROŃ RADOM 1:0 (1:0): Rogala (50.).

n MIRAX BIERWCE - MARCOVIA MARKI 3:0 (2:0): Borowski (18.), Czerwiński (32., 60.).

n OKĘCIE II WARSZAWA - ZWOLENIANKA ZWOLEŃ 2:2 (2:1): Śliwowski (17.) Wiesion (38.) - Kopeć (28., 68.).

n START OTWOCK - POWIŚLANKA LIPSKO 1:1 (0:0): Cabański (86.) - Rusin (55.).

Pozostałe wyniki 28. kolejki: Wicher Kobyłka - Mszczonowianka Mszczonów 1:1 (0:0), Błonianka Błonie - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3 (0:0), Mazur Karczew - Wilga Garwolin 3:1 (1:1), Zryw Sobolew - Żyrardowianka Żyrardów 0:1 (0:0).