Czwarta liga piłkarska

W Olsztynie niespodzianki nie było. OKP Warmia i Mazury gładko pokonał olsztyńską Warmię 6:0. Aż dziesięć bramek obejrzeli z kolei kibice czwartoligowej piłki nożnej w Reszlu

Mówi się, że derby rządzą się własnymi prawami. Jednak podczas meczu lidera - OKP z Warmią niespodzianki nie spodziewał się chyba nikt. Zawodnicy Andrzeja Biedrzyckiego już w pierwszej minucie spotkania zdobyli bramkę. Pierwszą akcję swojego zespołu celnym strzałem zakończył Robert Miękus. Piłkarze OKP poszli za ciosem i po 15 minutach meczu było już 3:0. Drugiego i trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Grzegorz Żytkiewicz, oba uderzając piłkę głową. Najpierw dobił futbolówkę, która odbiła się od poprzeczki, po pięciu minutach wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Andrzeja Kluczkowskiego. W 23. minucie po dograniu Michała Łachacza piłka znalazła się dwa metry przed bramką Warmii, okazji nie zmarnował Dariusz Radziszewski. Goście pierwszą groźną sytuację stworzyli dopiero w 27. minucie. Po dokładnym podaniu Sławomira Sikorskiego w polu bramkowym z piłką minął się Grzegorz Zabielski. Pięć minut przed przerwą w polu karnym Warmii Grzegorza Misurę sfaulował Łukasz Plewa, bramkarz gości. Rzut karny na gola zamienił Robert Miękus. W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. Również z rzutu karnego. Tym razem nieprzepisowo zatrzymywany był Dariusz Radziszewski. I sam poszkodowany w 55. minucie wpisał się na listę strzelców. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale podopieczni Andrzeja Biedrzyckiego marnowali doskonałe okazje. Dobrze w bramce Warmii spisywał się wprowadzony na boisko w drugiej połowie Piotr Rzeszotarski.

Zespół OKP Warmia i Mazury na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek może być już niemal pewny utrzymania pozycji lidera IV ligi okręgu warmińsko-mazurskiego.