Pobiegaj sobie z Tomaszem

Już po raz kolejny Leszek Dublaszewski, propagator czynnego wypoczynku i Waldemar Żakowski, olsztyński wicekurator oświaty i wychowania, zapraszają do Nidzicy. Tam bowiem w sobotę 5 czerwca odbędzie się cykliczna impreza ?Ćwicz i biegaj z Gwiazdą?

Tym razem miłośnicy rekreacji spotkają się (w parku nad jeziorkiem "pod grzybkiem") z Olsztyniakiem Tomaszem Rumszewiczem, olimpijczykiem z Montrealu z roku 1976 rok. A przypomnijmy, że Tomasz Rumszewicz był niegdyś znakomitym żeglarzem, a obecnie jest trenerem kadry olimpijskiej klasy Finn. Jego podopiecznymi są m.in. bracia Rafał i Wacek Szukielowie, reprezentujący olsztyński AZS Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Rumszewicz koncentruje się jednak na pracy z Mateuszem Kusznierewiczem, który ostatnio wspierany wiedzą szkoleniowa olsztyniaka Tomasza, wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w klasie Finn.

Tradycyjnie po zajęciach "Ćwicz i biegaj z Gwiazdą" uczestnikom spotkania wręczone będą specjalne certyfikaty potwierdzające udział w zabawie. Gospodarzami imprezy będą: Zygmunt Szatkowski z Biura Promocji i Rozwoju Gminy Nidzica oraz Małgorzata Gorczyńska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Nidzicy.